Išaiškinta grupuotė, įtariama narkotinių medžiagų platinimu Kėdainiuose

Turint informacijos, kad Kėdainiuose veikia organizuota nusikalstama grupuotė, užsiimanti neteisėtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu, šių metų kovo mėnesį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje (toliau – Kauno apskr. VPK KP ONTV) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Atliekant šiuos tyrimus, Kauno apskr. VPK KP ONTV pareigūnai sulaikė iš viso septynis asmenis, įtariamus neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu. Sulaikymai ir kratos buvo vykdomi dviem etapais.

Gegužės 17 d. buvo sulaikyti penki įtariami narkotinių medžiagų platintojai, gimę 1986, 1987, 1998, 2000 ir 1998 metais. Atlikus eilę kratų, rasta ir paimta daugiau nei 6 kg įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Kriminalistams taip pat pavyko aptikti kanapių auginimo laboratoriją, kurios „derlius“, deja, jau buvo nuimtas.

Įtariami narkotikų platintojai

Tęsiant tyrimo veiksmus, šį pirmadienį. spalio 23 d., Kaune sulaikytas vyras, gimęs 1982 m., galimai tiekęs narkotines medžiagas Kėdainiuose veikusiai organizuotai grupuotei. Jau ne kartą anksčiau teisto kauniečio namuose kriminalistams pavyko rasti didelį kiekį narkotinių medžiagų, nelegaliai laikomą kovinį šaunamąjį ginklą su šoviniais ir 75 tūkstančius eurų, galimai gautų iš neteisėtos prekybos narkotinėmis medžiagomis. Vyrui teismas paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą vienam mėnesiui.

Tądien Kauno apskr. VPK KP ONTV pareigūnai Kėdainiuose taip pat sulaikė vyrą, gimusį 1970 m., kuris, įtariama, yra grupuotės vadeiva, Kėdainiuose skirstęs narkotines medžiagas į platinimo taškus. Kėdainiškiui, ankščiau teistam už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, teismas skyrė suėmimą dviem mėnesiams.

Spalio 23 d. sulaikytiems asmenims ir vienam iš gegužės mėn. sulaikytųjų (gim. 1987 m.) pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų, likusiems – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.