„Kaišiadorių paukštyno“ laboratorijoje atliekamų tyrimų rezultatai pripažįstami ir už ES ribų

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai savo produkcijos kokybę užtikrina dviguba kokybės kontrole. Kokybės ir saugos tyrimus, tarp kurių – ir tyrimai dėl salmonelės, atlieka ne tik Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) valstybinėse tyrimų laboratorijose – vykdydami griežtą savikontrolę, papildomai nuosavoje – „Kaišiadorių paukštyno“ – laboratorijoje per metus atlieka daugiau nei 200 tūkst. tyrimų.

Šiemet atlikta kasmetinė laboratorijos akreditacija, po kurios ne tik patvirtinta, kad laboratorija atitinka keliamus reikalavimus ir užtikrina atliekamų tyrimų objektyvumą bei patikimumą. Po akreditacijos „Kaišiadorių paukštyno“ laboratorijai suteikta teisė naudoti Tarptautinės laboratorijų akreditacijos susivienijimo ženklą – ILAC. Jis reiškia, kad atliekamų tyrimų rezultatai pripažįstami ne tik ES, bet ir daugelyje kitų pasaulio valstybių.

„Mūsų užduotis – vartotojams pateikti nuo lauko iki stalo kokybišką ir saugią vartoti lietuvišką vištieną. Patys valdome kiekvieną procesą nuo lesalo gamybos iki galutinio produkto pristatymo į prekybos vietas. Kiekviename žingsnyje vykdome griežtą savikontrolę, tai lemia ir aukštus reikalavimus keliančių pasaulinių sertifikatų turėjimą, tokių kaip BRC, FSSC, ISO. Turima nuosava laboratorija – vienas iš mūsų įrankių kokybei užtikrinti. Kasmet keliame sau vis aukštesnius kokybės reikalavimus, o tai, kad mūsų laboratorija pripažįstama tarptautiniu mastu, tik patvirtina aukštą lygį“, – sako Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynų generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

„Kaišiadorių paukštyno“ laboratorijoje atliekami tyrimai apima visą ne tik Kaišiadorių, bet ir Vilniaus paukštyno, kuris priklauso tai pačiai įmonių grupei, gamybos grandinę nuo lauko iki stalo. Čia tiriami ir lesalo, kuriuo maitinami paukštynų auginami mėsiniai viščiukai, ir inkubacinių kiaušinių, ir galutinių vištienos produktų mėginiai. Atliekami mikrobiologiniai tyrimai dėl salmonelių, listerijos ir kitų bakterijų. Iš viso laboratorijoje atliekami tyrimai dėl beveik 20 mikroorganizmų nustatymo.

„Kad mūsų tyrimų rezultatai yra patikimi, patvirtina ir atliekami palyginamieji tyrimai. Jų metu įvertinama mūsų laboratorijoje atliktų tyrimų kokybė, rezultatus palyginus Lietuvos ir kitų ES šalių laboratorijose. Tai, kad mūsų gauti rezultatai patvirtinami ir tarptautinėse laboratorijose, reiškia, kad mūsų tyrimų laboratorija veikia kompetentingai ir yra patikima“, – pažymi „Kaišiadorių paukštyno“ tyrimų laboratorijos vadovė Jurgita Bunevičienė. Kaip ji pasakoja, akreditacijos metu stebima, kaip laboratorijoje atliekami tyrimai, kaip įgyvendinama kokybės valdymo sistema, vertinamos darbuotojų kompetencijos, turima įranga. Taip pat laboratorija dėl tyrimų srities išplėtimo. Akreditavimo sritis praplėsta salmonelės ir listerijos bakterijos nustatyme – akredituotas šių bakterijų aptikimas molekuliniu lygiu, taip užtikrinant operatyvumą ir dar aukštesnę kokybės kartelę. Taip pat akredituotas žmonių žarnyno infekcines ligas sukeliančių kampilobakterijų ir kampilobakterijų aptikimas ir jų skaičiaus nustatymas.

„Kaišiadorių paukštyno“ tyrimų laboratorijoje per metus atliekama daugiau nei 200 tūkst. tyrimų. Per praėjusius metus vien dėl salmonelės bakterijų šioje laboratorijoje atlikta daugiau kaip 50 tūkst. tyrimų iš visų gamybos grandžių – salmonelės bakterijų neaptikta. Taip pat per 2019 metus Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją ir kitas akredituotas laboratorijas išsiuntė beveik 32 tūkst. šviežios ir šaldytos paukštienos mėginių, siekiant ištirti, ar juose nėra salmonelės bakterijų. Tirtuose mėginiuose salmonelės bakterijų taip pat nė karto nenustatyta.