Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Lapkričio 20-24 d.

Pirmadienio rytas prasidėjo nuo smalsių mokinukų, kuriems išties įdomu, koks tas mero darbas, kokia jo darbo diena. Pirmas vizitas buvo į Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos Gedimino g. esančią mokyklėlę, kiek vėliau į Kaišiadorių rajono savivaldybę atvyko Žaslių pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1–4 klasių mokiniai. Mokiniams pirmiausia papasakojau, kaip tapau meru, kokia mero darbo diena ir kokie man svarbūs yra Kaišiadorių rajono gyventojai. Paskui vyko diskusija, mokiniai galėjo užduoti klausimus.

Pirmadienį taip pat aplankėme dvi seniūnijas. Pirmiausia – Žiežmarių. Manau, kad visai neseniai pareigas pradėjęs eiti seniūnas Alvydas su šiomis pareigomis tvarkosi gerai, nes Žiežmarių problemos ir viskas, kas vyksta šiame mieste, jam žinoma. Pats seniūnas sako, kad darbas jam patinka ir sekasi gerai, nors darbo dienų būna visokių. Pagrindinės problemos, kurias nėra taip paprasta išspręsti – Kelių direkcijai priklausantys keliai ir šaligatviai bei Sodų g. prie daugiabučių namų esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Mūsų pareiga – padėti seniūnams, tad nepaliksime vienų spręsti problemų.

Kitas vizitas visai nenutolus buvo Žiežmarių apylinkės seniūnijoje. Ši seniūnija – viena didžiausių mūsų rajone. Seniūnas Aivaras joje darbuojasi jau kuris laikas. Mums malonu girdėti gerų atsiliepimų apie jį ir jo atliktus bei atliekamus darbus. Aktualiausia problema seniūnas įvardijo viešąsias erdves (rekreacines zonas), jų sutvarkymą, o išsikeltas tikslas – sutvarkyti senąjį parką (už UAB „Pravira“)  ir jį įveiklinti. Linkiu didelės sėkmės seniūnams ir toliau dirbti dėl savo seniūnijų gyventojų, o prireikus kreiptis į savivaldybę, nes esame viena komanda.

Nuo liepos mėnesio pabaigos į Žiežmarių parapiją atvyko naujas kunigas Povilas Tekorius. Po vizito Žiežmarių seniūnijoje norėjome jį būtinai aplankyti, susipažinti ir pabendrauti. Kun. Povilas mus pakvietė į kleboniją, kuri šiuo metu yra remontuojama. Jei turite patirties ir norite padėti naujam kunigui kuo greičiau įsikurti Žiežmariuose, kviečiame jam padėti – pagalba tikrai labai reikalinga.

Aplankėme neseniai duris atvėrusį sporto klubą SPARTA, savininkę pasveikinome ir palinkėjome sėkmės.

Artėjant Verslo vakarui, darbo grupė aptarė meninę programą bei kitus klausimus. Visus labai kviečiame aktyviai siūlyti verslininkus, įmones, produktus, paslaugas vienai ar kelioms nominacijoms iki gruodžio 20 d. Paspaudę nuorodą, matysite visas nominacijas https://forms.gle/9GerFRawAfWDkd5GA

Susitikimas su Lietuvos žydų bendruomenės atstovais Žiežmarių sinagogoje. Susitikimo tikslas – pristatyti projekto „Žydų bendruomenės praeitis Žiežmariuose“ ekspozicijos projektą. Susitikime dalyvavo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, kūrybinės grupės „Judvi ir aš“ atstovai: Viktorija Sideraitė-Alon ir Albinas Šimanauskas, Kaišiadorių rajono savivaldybės ir Žiežmarių kultūros centro atstovai. Planuojamą ekspozicinę dalį sudaro šios temos: Lietuvos, Kaišiadorių krašto bei Žiežmarių miesto žydų (litvakų) bendruomenės istorija; Kaišiadorių krašto bei Žiežmarių miesto holokausto įvykių atminties ekspozicija; Lietuvos ir visos Europos medinių sinagogų istorinis-kultūrinis paveldas. Planuojama ekspozicija yra šiuolaikiška, interaktyvi, tačiau neužgožianti pastato ir jo autentiškumo detalių.

Savivaldybėje lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyriaus vadovė Rasa Kulevičienė, kuri papasakojo apie jaunimo savanorystę mokyklose, priminė, kad prieš mėnesį atsirado nemokamas humanitarinės pagalbos numeris 111. Nuo šiol, nutikus nelaimei, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, konsultacijos, psichologinės pagalbos, Lietuvos gyventojai gali skambinti  numeriu 111.

Ketvirtadienį vyko Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstoma 15 sprendimų projektų – visiems pritarta. Posėdžio pabaigoje vyko Tarybos mažumos valanda, apie kurią – šiek tiek plačiau (daugiausiai diskusijų ir išsamaus atsakymo pareikalavusius klausimus).

Pirmasis opozicijos klausimas buvo apie Rumšiškių kultūros centro ir Kaišiadorių ligoninės pastatų modernizavimą. Šiemet buvo vykdomos valdžios ir privataus subjektų partnerystės projekto „VšĮ Kaišiadorių ligoninės ir Rumšiškių kultūros centro pastatų energijos vartojimo efektyvumo didinimas“ investuotojo atrankos procedūros, tačiau atsirado tik 1 rangovas, kuris galiausiai nepateikė pasiūlymo ir atranka neįvyko. Gruodžio mėnesį Kolegijos posėdyje planuojama priimti sprendimus dėl tolimesnių veiksmų.

Kitas klausimas buvo dėl pėsčiųjų tako į sodų bendriją „Baltasis berželis“ – kodėl nesiimame jokių veiksmų, nebendraujame su bendrijos gyventojais ir kokie planai dėl šio tako. Šią problemą tikrai sprendžiame, bendraujame su bendrijos pirmininke, kalbamės su gyventojais, bendradarbiaujame su Valstybinių miškų urėdijos Trakų regiono padaliniu.

Gamtotvarkos specialistė Gintarė Karelina kartu su kolegomis susitikimo metu atkreipė dėmesį, kad takas yra nelegalus ir pagal žemėlapį net neegzistuojantis. Po visų diskusijų Valstybinių miškų urėdija pažadėjo įtraukti šį taką, tuomet savivaldybė ar pati bendrija dėl tako įrengimo galės pateikti projektą.

Tarybos narė Vaida Babeckienė domėjosi apie anglų kalbos kursus, kas juos lanko, kokiu metu, ar grąžinsime pinigus. Valstybės tarnybos įstatymo 20 straipsnis reglamentuoja: „Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas ir finansavimas. 1. Valstybės tarnautojai turi tobulinti kvalifikaciją. Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus ir tvarką nustato Vyriausybė. 2. Įgyvendinant Vyriausybės nustatytus kvalifikacijos tobulinimo prioritetus arba valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai, kurioje valstybės tarnautojas eina pareigas, tikslus ir uždavinius, atsiradus poreikiui valstybės tarnautojui įgyti naujų žinių ar kompetencijų, užtikrinamas valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo finansavimas iš valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų. Kitais atvejais, suderinus su į pareigas priimančiu asmeniu, valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas gali būti finansuojamas iš valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų ir (arba) valstybės tarnautojo lėšų.“. Vadinasi, valstybės tarnautojui prireikus įgyti naujų žinių ar kompetencijų, užtikrinamas valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo finansavimas iš savivaldybei skiriamų biudžeto asignavimų.

Informuojame gyventojus ir opoziciją, kad savivaldybės vadovai jokio nusižengimo nepadarė.

Tačiau posėdžio metu buvo iškeltas moralinės atsakomybės klausimas dėl algos dydžio vienkartinės piniginės išmokos ankstesnės valdžios Administracijos direktorei už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą krikščionių Velykų proga, kai tos pačios dienos ryte (balandžio 6 d.) Savivaldybės taryba nepatvirtino Administracijos direktorės veiklos ataskaitos.

Gavome klausimą dėl pėsčiųjų tilto, kurio rangos darbai bus pradėti jau 2024 m. pavasarį. Tikrai nežadame matuoti procentais ankstesnės ir dabartinės valdžios įdirbių, tiesiog norime pasidžiaugti, kad ši opi jau daug metų kamuojanti problema pagaliau bus išspręsta.

Buvo užduotas klausimas apie UAB „Komfovent“ statybos darbus. Šiemet prasidėjo UAB „Komfovent“ gamyklos statybos darbai, kuriuos planuojama baigti 2025 m. Taip pat savivaldybė vykdo vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo darbus. Visi darbai vykdomi pagal planą ir laikantis įsipareigojimų, numatytų investicijų sutartyje.

Ir paskutinis labai aktualus Tarybos narės Rugilės Grendaitės klausimas – apie muziejų. Gavus LR kultūros ministerijos pritarimą, šiuo metu rengiamas naujas Kaišiadorių muziejaus techninis projektas. Parengti projektiniai pasiūlymai bus pristatyti gyventojams. Tikimės, kad 2025 m. pagaliau bus pradėti muziejaus statybos darbai.

Po Tarybos posėdžio susitikome su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus atstovais. Susitikimo metu daugiau sužinojome apie tarnybos veiklą, ateities planus. Šiuo metu yra rengiama bendradarbiavimo sutartis, kurią pristatysime Tarybos posėdžio metu.

Šiandien dalyvavau Transporto inovacijų forume, kuriame buvo pristatytos pagrindinės temos apie pasaulinės prekybos ir logistikos iššūkius, technologijų galimybes dekarbonizuojant transportą ir žvilgsnis į pasaulinės logistikos perspektyvas.

Noriu pasidžiaugti, kad gyventojų problemų registravimo žemėlapiu naudojasi ir problemas registruoja vis daugiau gyventojų. Šiandien turime 33 problemas, iš kurių viena jau yra išspręsta, kitas analizuoja specialistai ar seniūnai. Labai prašau gyventojų, kurie teikia problemas, nurodyti kuo tikslesnes koordinates bei pridėti nuotraukas, kad sklandžiau vyktų darbai. Ačiū Jums už pagalbą gražinant Kaišiadorių kraštą!

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna