Kaišiadoryse Laisvės gynėjų dienos atminimo vakaras vyko virtualioje erdvėje

30-ąsias Sausio 13-osios išvakares minėjome ypatingomis sąlygomis neįprastu formatu. Laisvės gynėjų dienos atminimo vakaras vyko jau visiems gerai pažįstamoje Zoom platformoje ir buvo transliuojamas Facebook.

Sveikinimo žodžius tarė LR Seimo narys A. Ažubalis, Savivaldybės meras V. Tomkus. Vakaro metu pagerbti mūsų tautos didvyriai, kurie savo gyvybes paaukojo vardan mūsų Tėvynės laisvės tą šiurpą keliančią naktį krisdami priešais girgždančius sovietinius tankus.

Renginio metu prisiminimais dalinosi Kaišiadorių parapijos klebonas monsinjoras Rimvydas Jurkevičius, Sąjūdžio kovų metraštininkas, lemtingų Sausio 13-osios įvykių operatorius, dokumentinio filmo „Laužai prie parlamento“ autorius Leonas Vytautas Glinskis, Laisvės gynėjai Rolandas Kačerginas, Stasys Petrauskas. Taip pat vyko virtuali Kaišiadorių muziejaus paroda. O kad minėjimo renginys neprailgtų pasidžiaugti laisve ir kartu dainuoti tradiciškai kvietė tautos mokytojas Česlovas Kriščiūnas su šeimyna.

Renginio pabaigoje klausytojus maloniai nustebino mokytoja Daiva Nasevičienė visiems padovanojusi muzikinį kūrinį „Laisvė“, kurį atliko gitara. Taip pat buvo malonu išgirsti ir neplanuotą, tačiau labai nuoširdų ir jautrų mokytojos Dainoros Melinskienės liudijimą. Tariame jai ačiū. Atminimo vakarą transliuojamą internete vedė ir administravo T. Krilavičius.

Organizatoriai dėkoja visiems kalbėjusiems, dainavusiems, grojusiems ir prisijungusiems į šią ypatingą mūsų tautos Laisvės šventę!