Lietuvos liaudies buities muziejus tvarkosi

Įgyvendinant INTERREG VA LATVIJA – LIETUVOS PROGRAMOS 2014–2020 m. projektą „Viešųjų paslaugų kultūros paveldo išsaugojimui plėtra“ DEVHERI, Nr. LLI-350 Lietuvos liaudies buities muziejaus restauratoriai kartu su kolegomis iš Kuldigos restauravimo centro (Latvijoje) bei vietos bendruomenių atstovais ir meistrais praktiniame seminare „Senosios kultūros paveldo restauravimo tradicijos“ dalinasi senosiomis kultūros paveldo restauravimo tradicijų paslaptimis bei gerąją patirtimi.

Seminaro metu dirba penkios muziejaus darbuotojų, meistrų ir kultūros paveldo puoselėtojų grupės. Restauruojami seni mediniai langai ir langinės iš Darbėnų ir Pakapių sodybų, nuvalant pažeistą dažų sluoksnį bei sutvirtinat konstrukcijas bei padengiant nauju dažu sluoksniu. Restauratorius Algirdas Šalkauskas drauge su kolegėmis restauratorėmis Gražina Babkauskiene ir Raimonda Žukauskaite pristatė Lietuvoje vyraujančias restauravimo tradicijas, bei pastatų perkėlimo į muziejų istoriją. Kuldigos restauracijos centro specialistas Janis Mertens ir restauratorius Mihails Sivuhins grupei pristatė Kuldigos restauravimo centro patirtis dirbant su medinių pastato dalių restauravimu ir atkūrimu.

Tinkų ir molio meistras Saulius Jackevičius drauge su restauratore Audrone Gogeliene susirinkusiems pristatė natūralius tinkus. Meistras Saulius Jackevičius paruošė mišinį bei parodė, kai įvertinti žalą tinko sluoksniui bei nustatyti problemos šaltinį. Grupė dirba prie Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje esančios Sasnavos bažnyčios šventoriaus tvoros kryžiaus kelio stotis.

Restauratorius-stalius Jonas Kondratavičius, stalius Petras Potelis ir Kuldigos restauravimo centro restauratorius Agris Zingbergs  drauge su komanda dirba prie Daujėnų sodybos klėties stogo konstrukcijos ir viršutinio rastų vainiko jungčių atstatymo. O meistras Gediminas Zelionka drauge su talkininkais keičia greta esančios kėltelės nendrinę stogo dangą.

Restauratorius Valentinas Kirelis, Kultūros paveldo specialistas Romualdas Valantis ir  Kuldigos restauravimo centro restauratorius Karlis Henins drauge su grupe darbuojasi Aukštaitijos sektoriuje, Taurganų sodyboje. Komanda mėgina atitampyti suklypusia ir pasvirusią klojimo konstrukciją.

Kultūros projektų vadovė
Justina Jakštaitė