Mokytojo diena – kitokia diena mokykloje

Kaip akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Kai gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visi. Netruko ateiti ir spalis. Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais, jis dovanojo kasmetinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną.

Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti mokytojams pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai rytoj ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka. Taip ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalindamas savo žinias ir išmintį visiems vienodai – ir mažam pirmokui, ir jau besiruošiančiam palikti progimnaziją aštuntokui.

Šiemet Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijai šventė ypatinga – mokykla švenčia 40 metų jubiliejaus sukaktį. Spalio 5 – oji – Tarptautinė mokytojų diena, taip pat didelė šventė. Ji svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams. Šią dieną kiekviena mokykla švenčia savaip. Mokiniai stengiasi, kad šią dieną progimnazijos mokytojai pasijustų pagerbti ir ypatingai pasveikinti: mokiniai arba jų tėveliai veda sėkmės pamokas, mokytojams dovanoja gėles, mokyklose netrūksta išskirtinių renginių. Diena, kai visi mokytojai gali atsipūsti nuo kasdieninės rutinos, kasdieninių pamokų…

Mokytojas ne tik moko vieno ar kito dalyko, bet yra ir vedlys, visą laiką veda už rankos vaikus į gyvenimą. Atskleidžia jiems, kaip toli ir kaip plačiai gali keliauti žmogus. Moko pavyzdžiais, o ne žodžiais. Vadovėlių puslapiai ir paragrafai vertybėmis nealsuoja. Vadovėlių taisyklės realybe tampa tada, kai pats mokytojas gyvena tomis vertybėmis ir nuo jo vertybinių nuostatų priklauso daugelio kitų žmonių ateitis.

Gyvenimą mes patiriame kaip paslaptį. Mes visi ieškome savo kelio, abejojame, klystame ir klumpame, ieškome pačios gyvenimo prasmės ir savo pašaukimo. Tai ką turime, ką pasiekėme yra tai, ko troškome. Visiems tenka išsiruošti į ieškojimo kelią, kuriame vienas svarbiausių palydovų – mokytojas. Mokytojas, kuris giliai viduje visuomet saugojo pašaukimą – ugdyti žmoguje žmogų.

Jie, šiandien klasėje sėdintys vaikai, yra būsimi prezidentai, premjerai, gydytojai, mokytojai, darbininkai… Mūsų ateitis. Didžiuojamės Jumis, mokytojai, kad ugdote tokį žmogų – žadinate mąstymą, vedate pažinimo keliu, drąsinate nebijoti iššūkių. Nuoširdžiai dėkojame Jums už sunkų darbą ir pasišventimą.

Vaclovo Giržado progimnazijos 3 b klasės visų mokinių ir tėvelių vardu Tarptautinės Mokytojų dienos proga sveikiname mūsų klasės auklėtoją Liną Alionienę, taip pat tikybos mokytoją Daivą Nasevičienę ir anglų kalbos mokytoją Gitaną Valkavičienę. Taip pat sveikiname visus buvusius ir esamus mokytojus. Linkime įkvėpimo mokant, auginant, auklėjant naująją kartą. Kuo daugiau naujų, netikėtų idėjų ir kuo didžiausios sėkmės jas įgyvendinant. Tegul vaikų šypsenos ir gera nuotaika Jus lydi kiekvieną dieną!

Žydronė Paškevičienė
3 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama