Naujasis Kaišiadorių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas J. Lanka: „Net dirbant Vilniuje ar Kaune, vis tiek traukdavo į Kaišiadoris“

Sausio 11 d. pareigas pradėjo eiti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kaišiadorių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Justas Lanka. Kaip teigia pats pareigūnas, jis visada jautėsi artimas Kaišiadorims, net dirbdamas kitur domėdavosi, kas vyksta gimtosiose apylinkėse, tad džiaugiasi sugrįžęs. Su pareigūnu kalbamės pačią pirmąją naujojo darbo dieną.

Kada ir kur pradėjote savo karjerą policijoje? Kokias pareigas užėmėte?

Tarnybą pradėjau 2013 m. rugpjūčio 1 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 3-iajame policijos komisariate, Kriminalinės policijos skyriuje. Vilniuje dirbau trumpai, apie 3 mėnesius, po to perėjau į Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. policijos komisariatą, kur dirbau apylinkės inspektoriumi. Pareigos keitėsi – nuo tyrėjo iki vyriausiojo tyrėjo. Nuo 2019 kovo mėnesio perėjau į Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybą, kur įgijau vertingos patirties. Susiklosčius palankioms aplinkybėms, dalyvavau konkurse Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko pareigoms užimti, kurį laimėjau, ir taip nuo šiandien esu čia.

Kaip minėjote, anksčiau taip pat, kaip ir dabar, esate dirbęs Kaišiadoryse. Kokie jūsų prisiminimai iš ankstesnių tarnybos metų apie darbą čia?

Man labai mielas buvo apylinkės inspektoriaus darbas, kurį dirbau daugiausia laiko, nes tada daug bendravau ir bendradarbiavau ir su žmonėmis, ir su institucijomis.

Į atmintį įstrigo vienas įvykis iš darbo metų čia, Kaišiadoryse. Pačioje darbo pradžioje kartą su kolega vykome į įvykį. Mus siaurame koridoriuje pasitiko agresyvus pilietis su peiliu. Teko taktiškai jį nuginkluoti, be jokių specialiųjų priemonių, pasitelkiant vien psichologines žinias, bendraujant. Įtikinome jį išeiti nusiginklavusį ir pakėlusį į viršų rankas. Buvo įdomi patirtis.

Man teko dirbti ir Kaune, ir Vilniuje, bet, nežinau, tas Kaišiadoryse žmonių paprastumas ir  šiltumas traukia – artimas sielai. Gal taip yra todėl, kad pats esu iš čia kilęs – gimiau ir augau Žiežmariuose, o dabar gyvenu Kaišiadoryse. Kalbant apie darbą ir vietinius – nesudėtinga su vietiniais užmegzti kontaktą, atvirai kalbėtis ir bendradarbiauti.

Ko tikitės dabar, sugrįžęs tarnybai į Kaišiadoris? Kokio tikslo darbe sieksite?

Kaišiadorys man labai brangūs – kai dirbau kitur, vis tiek traukdavo į Kaišiadoris, domėjausi, kas juose vyksta. Pagrindinis mano tikslas dabar, tapus Veiklos skyriaus viršininku, – organizuoti padalinio veiklą taip, kad rajono gyventojai jaustųsi saugūs ir pasitikėtų policijos pareigūnais.

Dirbdamas Kauno apskr. Viešosios tvarkos valdyboje, kaip teigėte, įgijote vertingos patirties. Kuo ji jums bus naudinga dabar, einant Veiklos skyriaus viršininko pareigas Kaišiadorių r. policijos komisariate?

Dirbant Kauno apskr. Viešosios tvarkos valdyboje mano darbo pobūdis buvo susijęs daugiausia su darbo organizavimu ir kontrole, tik kitu, t. y. apskrities, mastu. Dabar darbinių funkcijų pobūdis platesnis, nors pats padalinys siauresnis, aptarnaujama konkreti teritorija. Sukaupta patirtis tikrai pravers – tiek įgyta administracinė, tiek organizacinė, tiek kontrolės praktika.

Ir pabaigai – trumpai papasakokite apie save, tik šįkart ne apie tarnybą, o apie asmenybę. Ką mėgstate veikti laisvalaikiu? Kokiomis savybėmis pasižymite?

Šiuo metu labiausiai mėgstu būti su šeima, kurią neseniai sukūriau, jai skiriu daugiausia laiko. Taip pat man patinka sportuoti, užsiimti aktyvia fizine veikla. Iš visų sporto šakų, kaip labiausiai patinkančias, galėčiau išskirti krepšinį, futbolą, taip pat – sunkiąją atletiką. Ir dar – nežinau, ar tai pomėgis, bet patiko statyti namą. Dabar namas pastatytas, šeima sukurta, beliko pasodinti medį. Reikės to imtis, matyt, kai atšils (šypteli).

Kalbant apie asmenines savybes, kolegos ne kartą yra minėję mano sąžiningumą, dar pridėčiau pareigingumą ir atsakingumą. Stengiuosi laikytis pažadų, jų nelaužyti – manau, esu žodžio žmogus.