Paaiškėjo EKKL dėl medalių kovosiančios komandos

Prieš Velykas buvo sužaisti antrieji EKKL ketvirtfinalio susitikimai, po kurių paaiškėjo visos pusfinalio dalyvės.

Kovo 26 dieną antrąsias ketvirtfinalio rungtynes žaidė aikštės šeimininkai – Vievio „Žiedas“ ir svečiai iš Kaišiadorių „IDIP“.

Rungtynes geriau pradėjo Vievio komanda, kuri starto penketo žaidėjų naudingumo dėka po pirmosios rungtynių dalies turėjo šešių taškų pranašumą. Antroje rungtynių pusėje į lemiamą šturmą prisiminę, kad yra šios poros favoritai, pakilo svečiai, kurie per trečią ketvirtį ne tik pavijo savo varžovus, bet ir juos aplenkė.

Pirmąsias keturias ketvirto kėlinio minutes vyko visiškai lygi kova, pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. Po to pirmauti pradėjo tik komanda „IDIP“, kuri ir  įsirašę antrąją pergalę rezultatu 89:82, laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:0 ir tiesiausiu keliu keliauja į lygos pusfinalį.

Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo eilinį dvigubą dublį surinkęs Erikas Seniūnas (21 tšk., 16 atk. kam., 32 naud. b.). Paulius Bacevičius buvo rezultatyviausias, pelnęs 26 taškus.

Kovo 27 dieną, Rumšiškėse, savo antrąsias ketvirtfinalio rungtynes žaidė šeimininkai komanda „Rumšiškės“ ir svečiai iš Kaišiadorių „TPA“.

Pirmojoje dvikovos dalyje, kaip ir priklausytų atkrintamosioms, vyko lygi ir gana rezultatyvi kova, kurioje šiek tiek  pranašesni buvo svečiai: jie prieš ilgąją pertrauką pirmavo vos vieno taško persvara.

Trečiajame kėlinyje kaišiadoriečiai komandos lyderio Igno Mikulio dėka pradėjo dominuoti aikštėje ir savo persvarą padidino iki 16 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai ženkliai pagerino savo gynybą, tačiau patiems pulti irgi sekėsi sunkiai ir tai lėmė, kad  rumšiškėnams teko pralaimėti rungtynes rezultatu 69:76, o seriją 0:2 ir pasitraukti iš kovos dėl medalių. Savo ruožtu „TPA“ tiesiausiu keliu keliauja tarp keturių stipriausių lygos komandų.

Nugalėtojų komandoje naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Ignas Mikulis (25 tšk., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 9 išprovokuotos pražangos., 39 naud. b.). Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Lukas Piliponis (14 tšk., 15 atk. kam., 4 rez. perd., 18 naud. b.). Rezultatyviausias buvo Mantas Gudeliauskas – 18 taškų.

Paskutinė ketvirtfinalio pora „AlterNetas“ ir „Žiežmariai“ ietis kovo 27 dieną surėmė Elektrėnuose. Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, komanda „AlterNetas“, kurie pirmavo nuo antrosios iki devynioliktosios rungtynių minutės. Didžiausia pasiekta persvara buvo 8 taškai.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė žiežmariečiai, kurie trečiajame ketvirtyje turėjo apčiuopiamą 8 taškų persvarą. Elektrėniškiai ketvirtajame kėlinyje dar grįžo į rungtynes ir dalį ketvirtojo kėlinio pirmavo. Visgi svečiai laimėjo atkarpą 11:0, susigrąžino 9 taškų pranašumą, kurį pavyko išlaikyti iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę rezultatu 82:77.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose pasirodė Arvydas Pūras (21 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naudingumo balai). Po šios pergalės „Žiežmariai“ laimi seriją 2:0 ir patenka tarp keturių stipriausių šio sezono komandų.

Tampa aišku, kad tarp keturių stipriausių lygos komandų patenka vienintelė ekipa iš Elektrėnų regiono  –  „Sodyba Aktyvi Ramybė“, kuri pusfinalyje susitiks su Kaišiadorių komanda „TPA“.

Kitą pusfinalio porą sudarys „Žiežmariai“ ir čempionų titulą ginsianti komanda „IDIP“. Lemiamos sezono rungtynės vyks balandžio 10 ir 13 dienomis Algirdo Brazausko gimnazijoje, Gedimino 65, Kaišiadorys.  Tikslus tvarkaraštis paskelbtas www.ekkl.lt/tvarkaraštis.