Paaiškėjo, kiek šiemet kainuos Kaišiadorių Kalėdinė eglutė

Jau tikriausiai daugelis susitaikė su mintimi, kad dėl pandemijos šiemet didžiosios metų šventės bus kitokios ir daug ramesnės: nevyks Kalėdinės mugės, miestuose eglutės bus įžiebiamos paslapčia arba įžiebimą kviečiant stebėti nuotoliniu būdu. Kaišiadorių miestas taip pat ne išimtis. Savivaldybei surengus gyventojų apklausą, paaiškėjo, kad dauguma pritaria, jog miesto eglutės įžiebimo laikas nebūtų paskelbtas ir ji būtų įžiebta nepranešus iš anksto.

Kadangi po savivaldybės surengta apklausa, kuria su savo skaitytojais pasidalinome ir mes, buvo daugybė komentarų ir nuomonių apie Kaišiadorių miesto Kalėdų eglutę, šiuo klausimu nusprendėme pakalbinti Kaišiadorių miesto seniūnę Giedrę Pavasarytę.

Kaišiadoriečiams.lt domėjosi, kiek savivaldybės biudžetui kainuos eglutės papuošimas, kodėl statoma karkasinė eglutė ir panašiais klausimais. Nors savo klausimus seniūnei išsiuntėme sekmadienio vakarą, pirmadienio popietę jau buvome gavę visus atsakymus į mums rūpimus klausimus, tad nieko nelaukę dalinamės jais ir su savo skaitytojais.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius 2020 m. lapkričio 12 dieną pasirašė Kalėdinės eglės puošimo ir nupuošimo bei T. Matulionio aikštės puošimo sutartį su UAB „Lambent Studio“. Mažos vertės konkursas buvo skelbiamas VCP IS priemonėmis. Buvo gauti du pasiūlymai.

Seniūnės pasiteiravus, kodėl buvo pasirinkta puošti metalinį karkasą ir ar jį savivaldybė nuomoja, ar yra nusipirkusi, buvo paaiškinta, kad puošiamas metalinis eglės karkasas, kurį seniūnija yra įsigijusi 2019 metais. Jis yra puošiamas gyvomis eglių šakomis, kurias dovanoja miškininkai. Visi puošimui reikalingi elementai ir dekoracijos yra nuomojami. Taip pat nuomojamos šviečiančios kometos T. Matulionio aikštei papuošti.

„Nupirktas karkasas eglei išsprendžia daug problemų, kadangi jis yra tvirtinamas tiesiog ant aikštės dangos, nereikalingos papildomos konstrukcijos jam pastatyti“ – rašė Kaišiadorių miesto seniūnė.

Kaišiadoriečiams.lt pasiteiravus ar neatsiranda žmonių, kurie siūlo ir norėtų padovanoti miestui savo egles, Giedrė Pavasarytė patikino, kad atsiranda „gerų“ žmonių, kurie norėtų padovanoti eglę, tačiau nuvykus apžiūrėti paaiškėja, kad jie nori tik išspręsti savo problemas – „iškišti “ eglę.

„Dažniausiai eglės auga šalia verandų, vienas šonas būna plikas. Dauguma tokių siūlytojų nori, kad mes patys ją išpjautume ir išvežtume. Tačiau įvertinus situaciją dažnu atveju paaiškėja, kad net sunku įvažiuoti į gatvę, jau nekalbant apie kiemą. Dar viena kliūtis yra ta, kad dažniausiai prie namų augančios eglės kamienas būna per storas, nepritaikytas aikštėje, fontano viduryje, įrengtai konstrukcijai“ – pasakojo G. Pavasarytė.

Mums, kaip tikriausiai ir daugeliui kaišiadoriečių, taip pat buvo smalsu, kodėl niekada eglutės įžiebimas Kaišiadoryse nevyksta savaitgaliais? Juk tuomet ir Kalėdinėse mugėse prekybininkai sulauktų daugiau žmonių, ir gyventojams, norintiems stebėti eglutės įžiebimą, nereikėtų skubėti iš darbų. Žinoma, šiemet Kalėdas, kaip ir Velykas, „pavogė“ pandemija, bet ji juk amžinai nesitęs…

„Kaišiadorių mieste yra jau nusistovėjusi tradicija eglę įžiebti antrąjį mėnesio antradienį, dėl to data kiekvienais metais kinta. Mano nuomone, mugė galėtų vykti ir ilgiau., pvz., savaitę ar savaitgaliais“ – sakė seniūnė.

Na ir ko gero smalsiausias klausimas – tai kiek gi šiemet Kaišiadorių miesto biudžetui kainavo Kalėdinė eglė? Eglės puošimo ir nupuošimo kaina nurodyta sutartyje – 10890,00 Eur su PVM. Daug tai ar mažai – paliekame spręsti savo skaitytojams. Tačiau bent jau tiek gerai, kad šakas eglės karkasui padovanojo miškininkai, o ir patį karkasą savivaldybė turi nusipirkusi. Kitu atveju kaina būtų kur kas didesnė.