Patarimai, kaip atsinaujinti namus daug neinvestuojant

Net ir labai išpuoselėta namų aplinka galiausiai pradeda šiek tiek pabosti, tad pradedame galvoti, kaip interjerą būtų galima patobulinti. Ne paslaptis, kad didesni atnaujinimo darbai pareikalauja ir laiko, ir nemažų išlaidų, tačiau atsinaujinti įmanoma net ir išvengiant didesnių išteklių – tai padarysite pasitelkę žemiau pateiktas idėjas.

Patieskite kilimą

Pakeisti grindų dangą nebūtų nei paprasta, nei pigu, tačiau jeigu ant jos užtiesite kilimą, rezultatas pranoks lūkesčius. Jį galima pritaikyti ir tais atvejais, kai norisi paslėpti tam tikrus grindų defektus, bet iš esmės dailus kilimas gali atlikti ir dekoratyvinę funkciją. Rasite įvairių dydžių, skirtingų formų ir dizainų modelius – kiekvienas iš jų pakankamai ženkliai prisidės prie interjero atnaujinimo.

Pakeiskite užuolaidas

Naujas audinys, atspalvis ar abu šie aspektai gali gerokai pakeisti kambaryje tvyrančią atmosferą – jei nepamenate, kada pirkote naujas užuolaidas, pokyčiai tikrai bus akivaizdūs. Norėdami sutaupyti pinigų, rinkitės tokias užuolaidas, kurioms galėsite panaudoti tas pačias tvirtinimo priemones. Tiesa, dabar vis dažniau nusprendžiama šiuos langų papuošimus pakeisti žaliuzėmis ar roletais – jei norisi ne tik atsinaujinti, bet ir turėti daugiau kontrolės reguliuojant šviesos patekimą į patalpas, verta pagalvoti apie tokius gaminius.

Perstumdykite baldus

Šis namų atnaujinimo būdas nepareikalaus jokių išlaidų – pakaks tik šiek tiek fantazijos. Be to, jį galėsite pasitelkti net ir gyvendami nuomojamame bute. Nustebsite, kaip ženkliai gali pakisti aplinka pagrindinius baldus sukeitus vietomis. Žinoma, reikėtų įsitikinti, kad jie dėl to nepraras savo funkcionalumo ir baldų naudojimas išliks patogus. Visa kita – erdvė Jūsų improvizacijoms.

Atnaujinkite sienas

Atnaujinti sienų išvaizdą galite pasitelkdami meno kūrinius, nuotraukas ar kitus lengvai pakabinamus aksesuarus. Tačiau jeigu norisi didesnių pokyčių, verta pagalvoti apie jų perdažymą ar netgi tapetavimą. Nors šie darbai bus kiek sudėtingesni, juos įmanoma atlikti ir patiems. Ypač tuomet, jei nuspręsite pasitelkti skystus tapetus, kuriuos galima naudoti net ir ant nelygių paviršių. Daugiau apie juos sužinosite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/tapetai/f/all/skystieji-tapetai.

Pridėkite aksesuarų

Nors gali pasirodyti, kad aksesuarai yra pernelyg smulkūs, kad pakoreguotų patalpos išvaizdą, tikslingai juos suderinus tarpusavyje, tikrai galima pasiekti akivaizdžių rezultatų. Ypač verta pagalvoti apie tekstilinius gaminius: naują patalynę, lovatiesę, jaukius pledus ar stilingas dekoratyvines pagalvėles. Tokioms detalėms neprireiks didelių išlaidų, tačiau jos ženkliai prisidės prie bendros aplinkos formavimo. El. parduotuvėje Pigu.lt namų tekstilė nustebins plačiu asortimentu – čia tikrai surasite Jums patiksiančių sprendimų.

Pasitelkite papildomus šviesos šaltinius

Tikriausiai esate pastebėję, jog keičiantis apšvietimui, keičiasi ir patalpoje vyraujanti aplinka. Pasitelkus šią gudrybę, net ir nieko kardinaliai nepakeičiant, galima ženkliai pakoreguoti bendrą atmosferą. Jums tereikės pasirūpinti vienu ar keliais papildomais šviestuvais ir „pažaisti“ su jais vienus objektus išryškinant, o kitus patraukiant į šešėlį. Jei šviestuvus kambaryje jau naudojate, galite apsvarstyti galimybę pakeisti jų vietą.

Atsikratykite to, kas nereikalinga

Nors įprastai interjero atnaujinimui pasitelkiame naujus baldus ar aksesuarus, iš tiesų galima pasitelkti ir priešingą scenarijų, atsisveikinant su daiktais, kurie jau atitarnavo savo laikotarpį. Gali būti, kad kai kurie iš jų kambaryje neatlieka jokios reikšmingos funkcijos, tad nereikės išlaidauti jų pakeičiant naujais interjero elementais. Jei atliksite tokį generalinį tvarkymąsi, didelė tikimybė, jog patalpa galiausiai atrodys ženkliai pasikeitusi. 

Pritaikę šiuos patarimus savo namams, be didelių pastangų pakankamai ženkliai pakoreguosite interjerą. Panašių ekonomiškų, tačiau efektyvių sprendimų galima sugalvoti ir daugiau – tam tereikia pasitelkti savo fantaziją.

Nr. 23/24