Patogioms vasaros atostogoms – nuosavas namas ant ratų

Vasara – atostogų metas. Tai laikotarpis, kai dažnas iš mūsų kraunamės lagaminus ir iškeliaujame į savo išsvajotąsias atostogas. Vieniems – tai puikus atokvėpio metas gulint patogiai įsitaisius paplūdimio gultuose, o kitiems  – tai galimybė aplankyti tolimas šalis, pamatyti seniai trokštamas vietas ir parsivežti neužmirštamų įspūdžių.

Kartais, atostogų planavimas ir pasiruošimas gali užtrukti daug ilgiau, nei pačios atostogos. Ar kada nors tyliai pagalvojote, kad norėtumėte tiesiog sėsti į automobilį ir pasileisti kur akys mato?  O ką, jei dar su savimi galėtumėte pasiimti ir visą šeimą, augintinius, nuosavą lovą ir daug asmeninių daiktų? Jeigu tokia mintis jums kelia susižavėjimą, verta pamąstyti apie nuosavą namą ant ratų!

Įvertinkite savo poreikius

Jeigu jūsų širdyje rusena laisvės pojūtis ir nepriklausoma dvasia, greičiausiai, toks keliavimo būdas yra skirtas kaip tik jums. Keliaujant nuosavu turistiniu automobiliu, jūs pamiršite apie spūstis oro uostose, apie eiles prie bagažo ar netvarkingus viešbučio kambarius. Galėsite visiškai atsipalaiduoti neskaičiuojant praėjusio laiko ir aplankyti visas vietas, kurias tuo metu norėsite pamatyti. Siekiant, kad tokia savarankiška kelionė paliktų tik malonius įspūdžius, reikia atlikti vieną  iš svarbiausių dalykų – atsakingai išsirinkti turistinį automobilį.

Renkantis nuosavą namą ant ratų, su kuriuo planuojate leistis į tolimas keliones, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius aspektus:

  • Keliaujančių asmenų skaičius. Jei planuojate keliauti su gausia šeima ar būriu draugų, rinkitės didesnį turistinį automobilį, kuris visiems ekipažo nariams užtikrins komfortą visos kelionės metu. Būtinai atkreipkite dėmesį į nurodytą miegamųjų vietų skaičių, kuriose visi keliaujantys dalyviai galėtų patogiai pailsėti ir atgauti jėgas.
  • Techninis transporto priemonės stovis. Patikimi turistiniai automobiliai kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių, tačiau nerekomenduojama į kelionę leistis su techniškai netvarkingu automobiliu. Tvarkingas automobilis užtikrins sklandžią ir ramią jūsų kelionę. Jei tokia suma jums atrodo per didelė, galite apsvarstyti finansavimo galimybę. Pavyzdžiui, banko arba Saldo paskolos internetu suteikia puikią progą įsigyti trokštamą daiktą, pritrūkus nuosavų lėšų.
  • Planuojama kelionės trukmė. Tolimoms kelionėms reikia patikimos, talpios ir ekonomiškos transporto priemonės, kuriose tilptų visi jums reikalingi daiktai ir inventorius. Tuo tarpu keliaujant trumpais atstumais, šie aspektai nėra tokie reikšmingi.
  • Papildoma įranga. Papildoma turistinio automobilio įranga – tai visas inventorius, kuris suteiks jums progą pasijausti tarsi būtumėte namie. Įsitikinkite, kad automobilyje būtų sumontuota visa maisto gamybai reikalinga įranga, vonios kambarys bei laisvalaikio zona, kurioje galėtumėte leisti laisvą laiką, užsiimant jums malonia veikla.

Pigesnė alternatyva – prikabinamas namas ant ratų

Jeigu nenorite investuoti į turistinį automobilį ir ieškote pigesnės, mažiau priežiūros reikalaujančios alternatyvos, atkreipkite dėmesį į prikabinamus namus ant ratų. Lyginant su turistiniais automobiliais, prikabinami namai ant ratų turi šiuos pranašumus:

  • Jų kaina yra ženkliai mažesnė, nei turistinių automobilių.
  • Mažesnės eksploatacijos sąnaudos ir paprastesnė priežiūra.
  • Keliaujant užsienyje taikomi tokie patys kelių mokesčiai, kaip ir lengviesiems automobiliams.
  • Didesnis mobilumas. Norėdami pakeliauti po apylinkes, savo prikabinamą namą ant ratų galite palikti tiesiog kempinge ar saugomoje aikštelėje ir lengvuoju automobiliu aplankyti jus dominančias vietas.
  • Už mažesnes sąnaudas, suteikia tas pačias kelionės ir gyvenimo sąlygas, kaip ir turistiniai automobiliai.

Kad jūsų savarankiška kelionė netaptų varginanti, o problemos neprislopintų patirtų įspūdžių, išsirinkite sau patogų ir patikimą kelionės būdą ir leiskitės į kelią.

Nr. 21/13

___

Tai yra užsakomasis straipsnis. Jo turinį pateikė užsakovas ir Kaišiadoriečiams.lt tinklalapio administracija už jį neatsako bei atsakomybės neprisiima.