Šiaulių tardymo izoliatoriuje nuteistasis įkaite buvo paėmęs pareigūnę
Sausio 28 d. apie 21 val. Šiaulių tardymo izoliatoriuje režiminiame korpuse, vedamas koridoriumi, nuteistasis iki gyvos galvos, gim. 1985 m., grasindamas savadarbiu duriamuoju įrankiu Saugumo valdymo skyriaus jaunesniajai specialistei, pasikėsino pasišalinti iš tardymo izoliatoriaus. Kiti pamainoje dirbę pareigūnai, įvertinę situaciją ir siekdami apsaugoti pareigūnę nuo sužalojimų, kontroliuodami nuteistojo judėjimą ir jį lydėdami, leido jam išeiti iš režiminės teritorijos. Už įstaigos vartų nuteistasis paleido pareigūnę ir bandant pasišalinti, buvo sulaikytas pataisos įstaigos ir į pagalbą atvykusių policijos pareigūnų. Pataisos pareigūnai nuteistojo sulaikymo metu panaudojo elektros impulsinį prietaisą TASER. Nuteistasis yra izoliuotas. Laisvės atėmimo bausmę už nužudymą jis atlieka nuo 2003 m.
Pareigūnė, pirminiais duomenimis, dėl paviršinių kaklo sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Šiaulių tardymo izoliatorius pareigūnei užtikrina psichologinės pagalbos suteikimą. Darbuotojos darbo stažas pataisos įstaigoje – beveik metai.
Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kalinio pabėgimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 241 str.2 d.)
Šiaulių tardymo izoliatoriuje pradėtas tarnybinis patikrinimas.
Kitos dienos rytą, operatyviai reaguojant į vakarykštį įvykį Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kai vėlai vakare iš jo bandė pabėgti nuteistasis iki gyvos galvos, į įstaigą atvyko kelios dešimtys Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos prevencinės grupės pareigūnų. Kartu su Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnais jie atliko neplanines kratas izoliatoriaus režiminio korpuso gyvenamosiose kamerose.
Kratų metu surasti ir paimti 3 savadarbiai duriamieji įrankiai, du metaliniai smeigtukai medine rankena, išgaląstas metalinis šaukštas, nedidelis kiekis nenustatytos paskirties vaistų, savadarbis vandens šildytuvas. Kamerose taip pat rasta buityje naudojamų, tačiau kalintiems asmenims draudžiamų turėti daiktų: mp3 grotuvas, ausinės, televizoriaus antena ir pan.
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos prevencinė grupė yra bausmių vykdymo sistemos pareigūnų jungtinių pajėgų grupė, kuri yra pasitelkiama, kai reikalingas greitas reagavimas į bet kokius įvykius, todėl grupės pareigūnai padeda įstaigų administracijoms užtikrinti tvarką laisvės atėmimo vietose.