Sužlugdyta šeimyninė sukčiautojų ranga

Lapkričio 1 d. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai areštinėje apgyvendino 51-nerių metų Šiaulių gyventoją, jos 40-metį sugyventinį ir 24 metų marčią. Jiems visiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Į belangę šiauliečius atvedė bendrininkavimas su šiuo metu laisvės atėmimo vietoje esančiu jiems artimu žmogumi. Manoma, kad  pinigų iš žmonių apgaule viliojimo organizavimas driekiasi, būtent, iš šios vietos.

Spalio paskutinėmis dienomis Šiauliuose gyvenančius senjorus užplūdo telefoniniai skambučiai su pranešimais apie jų artimuosius užgriuvusias nelaimes ir prašymais pagelbėti finansiškai.

Spalio 30 d. P.Cvirkos g. gyvenanti 87 metų moteris nepažįstamo vyro balsą identifikavo kaip savo sūnėno balsą ir jautriai sureagavo į jo dejonę, kad griūdamas nuo laiptų stipriai sužalojo mergaitę ir dabar jam reikalingi pinigai mergaitės gydymo išlaidoms padengti. Senolė savo sutaupytus 1000 eurų atidavė pas ją atėjusiai nepažįstamai moteriai.

Kitą dieną Šiaulių apskrities budėtoją pasiekė dar du pranešimai apie savo santaupų netekusius senjorus. Prienų g. gyvenantis taip pat 87 metų vyras 350 eurų atidavė į jo namus atėjusiems nepažįstamiems vyrui ir moteriai, kurie neva juos turėjo perduoti eismo įvykį sukėlusiam jos sūnui. Trakų gatvėje gyvenantį senolio bendraamžį telefoninis sukčius įtikino esąs jo anūkas, kuriam reikia 1000 eurų eismo įvykyje jo sužalotai mergaitei gydyti. Pinigai buvo atiduoti į namus atėjusiai moteriai.

Lapkričio 1-ąją 76 metų Panevėžio g. gyventojas sulaukė kitokio pobūdžio pranešimo. Skambinusysis prisistatė prokuroru iš Klaipėdos ir pasakė, kad tiria padirbtų pinigų bylą ir kad yra įtarimų, jog senjoro neseniai gauta pensija yra išmokėta netikromis eurų kupiūromis, todėl reikėtų, kad vyras atvykusiam į namus prokuroro padėjėjui pateiktų visus namuose turimus pinigus ir jie bus patikrinti ar nėra klastotės. Telefonu šiauliečio buvo prašoma padiktuoti visų kupiūrų numerius. Jis buvo kalbinamas tol, kol į namus pasibeldė taksi atvažiavęs tariamas prokuroro padėjėjas ir išsinešė 13700 eurų. Ir tik tada senoliui toptelėjo, kad savo pinigėlius ko gero bus padovanojęs sukčiams, nes išeiginę dieną vargu, ar prokurorai po namus važinėja… Laimei, senolio žmona buvo apdairesnė ir tylomis užsirašė  taksi valstybinius numerius. Ir tai buvo koziris, kuris policijos pareigūnams padėjo laimėti sukčių negarbingo ir nusikalstamo žaidimo partiją.

Pagal valstybinius numerius operatyviai buvo nustatytas taksi vairavęs vairuotojas, kuris pareigūnams papasakojo, kad iš Panevėžio gatvės vyrą ir moterį nuvežė į Žemaitės g. Čia, gyvenamojo namo kieme, po poros valandų nuo įvykio kriminalistai porą ir sulaikė. Pas 40-metį vyrą buvo rasta dalis pinigų – 2540 eurų. Kiti iš senolio pasisavinti pinigai už grotų sėdinčio organizatoriaus nurodymu jau buvo išdalinti – didžioji dalis perduota jų atvažiavusiam pasiimti asmeniui, dalį buvo leista pasilikti jam pačiam su sugyventine, dalis buvo perduota sugyventinės marčiai. Beje, pastarąją, kaip moterį, kuriai atidavė 1000 eurų, atpažino Trakų g. gyvenantis sukčių apgautas senolis.

Tą pačią dieną visi trys „kojų“ (asmenų, kurie eina pas sukčių aukas paimti išviliotų pinigų) vaidmenį atlikę šiauliečiai atsidūrė areštinėje, o lapkričio 3 d. teismas sankcionavo jų suėmimą. Daug kartų už įvairius nusikaltimus teistas 40-metis vyras suimtas 3 mėnesiams, jo taip pat teista 51-nerių sugyventinė – 10 dienų, pastarosios marti – 1 mėnesiui.

Šiuos nusikaltimus tiriantys Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai prašo atidžiai įsižiūrėti į sulaikytųjų veidus. Galbūt yra ir daugiau gyventojų, nukentėjusių nuo šių asmenų tik dėl to į policiją dar nesikreipusių. Atsiliepkite drąsiai ir paskambinkite vyriausiajai tyrėjai telefonu (8 700) 62809 arba parašyti elektroniniu paštu inesa.elijosiene@policija.lt.

Šaulių apskr. VPK informacija