Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė lankosi Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje

Lapkričio 16 dieną švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė lankysis streikuojančioje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje (Gedimino g. 65, Kaišiadorys). Gimnazijoje iš viso dirba 43 mokytojai, lapkričio 15 d. streiką paskelbė 23 mokytojai.

Kaip jau skelbė naujienų tinklalapis Kaišiadoriečiams.lt, trečiadienį prie streikuojančių ugdymo įstaigų prisijungė ir mūsų rajono mokyklos – Žiežmarių gimnazija, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija bei Žaslių pagrindinė mokykla.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos teigimu, prie streiko palaipsniui turėtų prisidėti apie 80 ugdymo įstaigų ir protesto nenutrauks, kol ministerija nesutiks peržiūrėti rugsėjį įsigaliojusios pedagogų darbo apmokėjimo sistemos.

Nuo šių metų Švietimo ir mokslo ministerijai skubotai įvedus etatinį pedagogų apmokėjimo modelį, ugdymo įstaigose įsivyravo chaosas – vieni pedagogai už tą patį darbo krūvį pradėjo gauti mažesnį atlygį, kitiems jis sumažėjo, nors pamokų krūvis augo, dar daliai pedagogų – priešingai. Protestuojantys pedagogai teigia, kad etatinio darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, nes ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu, o mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto