Ugniagesiai šiąnakt vėl skubėjo į Stasiūnus – gautas pranešimas apie atvira liepsna degantį butą

Pastaruoju metu Kaišiadorių rajono ugniagesiai kone daugiausiai pranešimų sulaukia apie gaisrus Stasiūnų kaime. Ši naktis taip pat neapsiėjo be incidentų.

1 val. 51 min. buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega butas atvira liepsna. Gelbėtojams atvykus nurodytu adresu jokių gaisro požymių nesimatė. Susisiekus pranešėjo nurodytu kontaktiniu telefonu atsiliepusi pilietė teigė, jog niekam neskambino, gyvena Vilniuje ir nieko nežino. Paaiškėjo, kad buvo skambinta iš telefono be SIM kortelės ir padiktuotas melagingas kontaktinis telefono numeris. Pranešimas melagingas.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnio 2 dalis numato, kad Priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių eurų.

Tačiau, Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams šį savaitgalį ir taip darbo netrūko.

Vasario 21 dienos rytą, 8 val. 16 min., pagalbos paprašė greitosios medicininės pagalbos ekipažas. Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Medinių Strėvininkų kaime, Strėvos gatvėje buvo reikalinga pagalba išnešant sunkiasvorę ligonę. Atvykę gelbėtojai ligonę išnešė ir įkėlė į GMP automobilį.

Tos pačios dienos vakarą, 18 val. 31 min., buvo gautas pranešimas iš policijos komisariato, kad automagistralėje A1 Vilnius – Klaipėda, 68 kilometre, reikia po eismo įvykio nuvalyti kelio dangą. Atvykę ugniagesiai po susidūrimo su gyvūnu nuvalė kelio dangą.

Šeštadienio vakarą, sustiprėjus vėjui, mūsų rajono ugniagesiai keturis kartus vyko šalinti vėjo nuverstų medžių. Pirmas pranešimas apie ant kelio nuvirtusį medį buvo gautas 19 val. 18 min. Medis ant važiuojamosios kelio dalies buvo užvirtęs Kurniškių kaime. Dar vienas pranešimas apie ant kelio nuvirtusį medį buvo gautas 19 val. 23 min. Buvo pranešta, kad medis nuvirtęs Gudienos kaime.

Jau po vidurnakčio, 0 val. 44 min., taip pat buvo gautas pranešimas, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Medinių Strėvininkų kaime ant kelio užvirtęs medis. Atvykę gelbėtojai nuvirtusį medį patraukė. Vėliau, 1 val. 14 min., buvo sulaukta dar vieno pranešimo apie ant kelio užvirtusį medį. Šį kartą šalinti gamtos padarinių ugniagesiai vyko į Ginteikiškių kaimą.

Sekmadienio popietę, 11 val. 44 min., gelbėtojų pagalbos vėl paprašė greitosios medicininės pagalbos ekipažas. Šį kartą taip pat buvo reikalinga pagalba išnešant sunkiasvorę ligonę. Atvykę į Žiežmariuose esančia Kauno gatvę ugniagesiai gelbėtojai medikams padėjo išnešti sunkiasvorę ligonę į lauką ir įkelti į GMP automobilį.

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 97 gaisrų ir atliko 180 gelbėjimo darbų. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus. Šeštadienį ugniagesiai gelbėtojai 87 kartus vyko šalinti smarkaus vėjo sukeltų padarinių. Daugiausia tokių įvykių buvo Šiaulių apskrityje – 18, Kauno – 16, Vilniaus – 10. Sekmadienį į gelbėjimo darbus dėl smarkaus vėjo jiems teko skubėti 34 kartus.