Vaikų žaidimų patalpų įrengimo ir priežiūros reikalavimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai primena, kad prieš pradedant naudoti žaidimų patalpas (kambarius) būtina įvertinti jų atitiktį Lietuvos standartų reikalavimams. Patikrinimą atlieka akredituota A tipo kontrolės įstaiga, o savininkas turi saugoti šios kontrolės dokumentus. Atsakomybė prižiūrėti vaikų žaidimų įrangą ir palaikyti saugią aplinką numatyta juos eksploatuojantiems juridiniams ar fiziniams asmenims, nepaskyrus žaidimų patalpų eksploatuotojo, už jų priežiūrą ir saugą atsako savininkai.

Vaikų žaidimų patalpos, laiptai turi būti įrengti taip, kad išvengti susižalojimo, atsitrenkimo, nelaimingų atsitikimų rizikos. Įstiklintos durų dalys iš abiejų pusių, o patalpose, kuriose žaidžiama su kamuoliu, langai ir šviestuvai turi būti apsaugoti. Neturėtų būti siaurėjančios laiptų pakopos, horizontalaus dalijimo turėklai ar sraigtiniai laiptai. Varstomi langai turi būti su langų atidarymo ribotuvais, o grindų danga – neslidi, lygi, lengvai valoma ir atspari valymo priemonėms. Elektros lizdus vaikams prieinamose vietose būtina uždengti specialiomis apsaugomis.

Primename, kad būtina įrengti individualias spinteles drabužiams ir daiktams pasidėti, išskyrus atvejus, kai visuomeniniame pastate lankytojams įrengtos rūbinės. Taip pat svarbu numatyti vietą avalynei pasidėti, o lankytojus aprūpinti antbačiais. Jeigu prie žaidimų patalpų įrengti tualetai, jie turi būti pritaikyti vaikų ūgiui. Tualetai gali būti neįrengti, kai žaidimų patalpa nuo bendro naudojimo tualetų yra nutolusi ne didesniu kaip 50 m atstumu. Derėtų nepamiršti, kad sanitariniuose mazguose visada turi būti tualetinio popieriaus, muilo, rankų džiovintuvai ar vienkartiniai rankšluosčiai.

Informuojame, kad žaislai turi būti švarūs, atitikti vaikų amžių, lengvai valomi, plaunami, dezinfekuojami. Patalpos ir inventorius tvarkomi, valomi kiekvieną dieną drėgnu būdu ir pagal poreikį. Nepamirškite valymo ir dezinfekcijos priemones laikyti vaikams neprieinamoje vietoje, o atsiradusius sienų, lubų, grindų, įrenginių defektus tuoj pat pašalinti.