Žemės dienos proga paukščiams padovanoti nauji nameliai

2016 m. kovo 18 d. popietę Kaišiadorių miesto parke prasmingu renginiu paminėta Žemės diena. Šį renginį inicijavo ir organizavo Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija.

Renginį pradėjusi šios įstaigos pareigūnė pasidžiaugė, kad nuo šio momento prasideda gamtos atgimimas, medžiai sukrauna pumpurus, ima vešėti žaluma, tamsa ima trauktis, užleisdama vietą šviesai, sugrįžta paukščiai. Nors šis pavasaris mūsų ir nelepina saulės šviesa ir šiluma, tačiau paukščiai jau grįžta į Tėvynę.

Renginio dalyvius pasveikino pataisos namų direktorius Virginijus Ceslevičius, Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Merui pataisos įstaigos direktorius padovanojo nuteistųjų rankų darbo suvenyrą – inkilą.

inkilai

Kaišiadorių miesto parke paukščiams buvo iškelta apie 10 naujų namelių. Dar 15 naujų namelių buvo iškelta kitose miesto vietose. Keliant inkilus pataisos namų pareigūnė skaitė prasmingas eiles apie pavasarį, grįžtančius paukščius bei atbundančią gamtą.

Oro sąlygos renginio dalyvių nelepino, todėl renginio dalyviai turėjo galimybę sušilti prie puodelio arbatos ir pasivaišinti pyragėliais.

Renginyje dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nariai bei administracijos atstovai, Kauno apskrities vyriausiasis komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Grigonis ir Viešosios policijos skyriaus viršininkas Augustas Pilvelis, vietinės žiniasklaidos atstovai, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracijos atstovai ir 15 nuteistųjų.

Pasaulinė Žemės diena, tai yra vienas iš prasmingų gamtos knygos puslapių, kai mus pasiekia astronominis pavasaris (pavasario lygiadienis), ir tai nėra krikščioniškoji ritualinė, o natūrali gamtos šventė. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 metais Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

Naujienos iš interneto