Beteisė neblaivi „Audi“ vairuotoja pareigūnams teigė sumaišiusi pedalus

Praėjusią savaitę, balandžio 6-12 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių karantino metu. Pažeidimų, deja, netrūko: nuo greičio viršytojų iki neblaivių beteisių vairuotojų.

Naudojant mobilius greičio matuoklius per praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo užfiksuota 5034 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 2973 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val.,  1544 – nuo 20 iki 30 km/val, 382 – nuo 30 iki 40 km/val, 107 – nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuoti dar 28 vairuotojai, viršiję greitį daugiau nei 50 km/val.

Be to, buvo nustatyti keturi neblaivūs automobilių vairuotojai ir dar trys neblaivūs dviratininkai. Balandžio 11 d., šeštadienį, dviratininkui teko grįžti namo besistumiant savo transporto priemonę. 57 metų vyrui, sustabdytam Kaune, Panerių g., buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,78 prom.

Praėjusį penktadienį, balandžio 10 d. apie 18.55 val., buvo gautas pranešimas, kad kliudęs namo vartus nuvažiavo automobilis „Audi“, kurį galbūt vairavo moteris. Pareigūnams netrukus suradus minėtą automobilį, bendraujant su jo vairuotoja jautėsi nuo jos sklindantis alkoholio kvapas, o ir pati moteris neslėpė prieš vairuojant šiek tiek išgėrusi. Patikrinus alkoholio matuokliu, šis parodė vidutinį girtumo laipsnį – 1,57 prom. Moteris, kuri nėra įgijusi teisės vairuoti automobilį, pareigūnams paaiškino, kad ketino apsisukti, tačiau sumaišiusi pedalus, paspaudė akceleratoriaus pedalą. Už šį pasivažinėjimą moteriai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281-1 str. gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Praėjusią savaitę iš viso nustatyti penki asmenys, vairavę transporto priemones, nors tokios teisės nėra įgiję. Taip pat buvo užfiksuoti ir keturių pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Pareigūnai ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Naujienos iš interneto