Būti mokytoju…

Būti mokytoju – visiškai ne tas pats, kas vairuoti, gaminti, fiksuoti ar konstruoti. Būti mokytoju – tai daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio… Tai profesija, kuriai neužtenka vien universiteto diplomo. Šiam pasirinkimui būtini du dalykai: atsidavimas ir pašaukimas, kurių esmė yra raktas į kūrybingesnį, taikesnį ir pažangesnį žmogaus pasaulį. Būti mokytoju – tai gebėjimas būti daugiau, nei profesija reikalauja. Juk kasdien mokytojas būna ir artimasis, ir psichologas, ir draugas, ir patarėjas, ir, svarbiausia, autoritetas. Būti mokytoju – tai būti išskirtiniu žmogumi. Ne kiekvienas sugebėtų kasdien dalintis kantrybe, supratingumu, šiluma. Ne kiekvienas sugeba kasdien sudominti gausų būrį nenustygstančių mokinių. Būti mokytoju – tai būti kasdien tobulėjančiu žmogumi. Padėdami augti mokiniams, mokytojai mokosi iš jų nepamiršti jaunatviško naivaus tikėjimo. Mažiausiai, ką gali padaryti mokiniai – tai pasveikinti ir nustebinti Jus spalvingą spalio 5 – ąją – Tarptautinės Mokytojų dienos proga. Tai diena, kai mokyklų koridoriuose skuba daugybė mokinių, nešančių gražiausius gėlių žiedus, kai mokytojai šypsosi ir džiugiai, dėkoja už jiems skirtus sveikinimus. Vertiname Jūsų pastangas dėl mūsų vaikų laimingos ateities ir dėkojame už atsakingą darbą, kuris neapsiriboja vien pamokomis ir teorijomis. Gausiausiai Jums atsilygins mokiniai užaugę dorais, mąstančiais žmonėmis, kaip Jūs ir mokote.

Tą dieną ypatinga šventinė atmosfera ir gera nuotaika tvyroja Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje. Naudodamasi proga visų mokinių vardu norėčiau pasveikinti visus esamus ir buvusius mokytojus, o taip pat pasveikinti Vaclovo Giržado progimnazijos 4 B klasės mūsų mylimą ir gerbiamą mokytoją Liną Alionienę. Dar taip nesenai mūsų vaikai sveikino mokytoją būdami pirmokai, o štai dabar – jau ketvirtokai. Ačiū, kad esate – šalia, čia pat, ranka pasiekiama. Mūsų vaikų rankose šiandien gėlės – tai smalsumo, ryžto, noro pažinti, pasitikėjimo išraiška. Visa ši marga puokštė skirta Jums, mūsų miela Mokytoja. Tikimės, kad ji nuspalvins šią rudenišką dieną skaidriomis spalvomis.

Mylimi Mokytojai, norime, kad suprastumėte, kokie neatsiejamai reikalingi esate mums, mūsų vaikams, tautai ir visuomenei. Jūs mokote gyventi, ruošiate visiems gyvenimo iššūkiams ir esate didžiausias autoritetas mokiniams, dar besiformuojančioms asmenybėms. Nuovargiui ar monotonijai ėmus skverbtis į kasdieninį pasaulį, nepamirškite – juk tai Jūs esate galingi pasaulio gėrio kūrėjai. Be Jūsų negalėtume išmokti sudėtingų dalykų. Kokie Jūs mums reikalingi!

Žydronė Paškevičienė
4 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama