„Dainų dainelė“ ir šiemet ketina užauginti naują talentų kartą

Praėjusios savaitės pabaigoje išrinkti tradiciškai kas dvejus metus vykstančio Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ geriausieji šalies regionų solistų ir kolektyvų pasirodymai. Atrinkti net 375 muzikiniai numeriai, kuriuos atlieka šalies solistai ir kolektyvai iš daugiau nei 60 miestų. Visi jie ruošis paskutiniam, nacionaliniam, „Dainų dainelės“ etapui.

Nacionalinis dainų dainelės etapas vyks vasario–gegužės mėnesiais, į šį etapą atrinkti 375 pasirodymai bus vertinami penkiolikos koncertų metu. Atrankinius koncertus sekmadieniais, nuo vasario 14 dienos, galės stebėti Lietuvos radijo ir televizijos žiūrovai. Baigiamasis konkurso nugalėtojų koncertas vyks gegužės mėnesį Lietuvos operos ir baleto teatre, jo metu žiūrovai išvys tik 40 pačių geriausių pasirodymų.

„Daugiau nei keturias dešimtis skaičiuojančios „Dainų dainelės“ laureatų sąraše – Lietuvoje garsių ir talentingų atlikėjų pavardės. Šis konkursas ir toliau išlieka reikšminga šalies ir pasaulio muzikos dalimi. Džiugu, kad bėgant metams konkurso svarba nemenksta. Scenoje besivaržančių dalyvių kasmet vis daugėja, o kartu su technologiniu pažangumu, kyla ir techninis konkurso lygis. Asmeniškai, prie konkurso organizavimo prisidedu jau ne pirmus metus, tad galiu patikinti, kad talentingų atlikėjų gimsta kasmet. Tuo galima įsitikinti ir peržvelgus konkursų laureatus – kiekvienoje „Dainų dainelėje“ sužiba vis naujos muzikinės žvaigždės“, – sakė vienas konkurso „Dainų dainelė“ organizatorių Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“ organizuoja LR švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos radiju ir televizija. Nuo 1998 metų Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu, „Dainų dainelės“ konkursus įgyvendina Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kartu su pagrindiniu konkurso rėmėju – bendrove „Maxima LT“. Kiekvienais metais visi „Dainų dainelės“ dalyviai apdovanojami rėmėjo prizais, saldainiais, kurių šiais metais planuojama išdalinti beveik 3,5 tonos.

Šiemet, vien pirmojo konkurso „Dainų dainelė“ etapo metu, bendrovė „Maxima LT“ 15-os mokyklų moksleiviams jau išdalijo daugiau nei 400 kilogramų saldumynų.

„Vaikų švietimas yra strateginė mūsų įmonės paramos sritis, į kurią orientuojamasi jau ne vienerius metus. „Dainų dainelė“ – vienas didžiausių ir svarbiausių jaunųjų muzikos talentų konkursų visoje šalyje, kurį remiame jau nuo 2004 metų. Tikime, kad ji užima ypatingą vietą ne tik jaunųjų atlikėjų, jų tėvų bei mokytojų, bet ir daugelio televizijos žiūrovų širdyse. Ne vienas esame užaugę  klausydamiesi skambių šio konkurso atlikėjų balsų ir kaskart prisimename dar ir šiandien mielai dainuojamas melodijas. Dėl to kasmet siekiame vis labiau prisidėti prie mažųjų talentų ir būsimų muzikos žvaigždžių palaikymo nuo pat pirmųjų atrankos etapų mokyklų klasėse iki didžiosios finalo scenos“, – sako „Maxima LT“ Komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Šiemet „Dainų dainelės“ konkurse dalyvavo 474 atlikėjai – solistai arba vokaliniai ansambliai iš visų Lietuvos regionų. Didžiausios solistų ir ansamblių delegacijos į paskutinįjį atrankos etapą – 15 atrankinių koncertų – atvyks iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Visagino miestų. Tarp geriausiųjų konkurso dalyvių, daugiausiai, net 22 iš visų 375 atrinktų, pasirodymus atliks Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos auklėtiniai. Visi atrinkti kolektyvai ir solistai jau įveikė tris konkurso etapus – mokyklų, savivaldybių ir regionų mastu. Šiuo metu dalyviai ruošiasi ketvirtajam nacionalinio masto, koncertiniam, etapui.

Daugiau nei pusę metų trunkančiame „Dainų dainelės“ konkurse scenoje save išbando skirtingo amžiaus – nuo 3 iki 19 metų – solistai ir ansambliai iš 60 šalies regionų. Ansambliai vertinami skirtingose kategorijose – duetų, tercetų, kvartetų, taip pat atsižvelgiama į jų sudėtį – tai merginų, vaikinų ar mišrūs ansambliai.

„Dainų dainelės“ scenoje, nuo pirmojo konkurso 1974 metais, pasirodė jau daugiau nei 200 tūkst. atlikėjų, o didžioji dalis konkurso laureatų – garsūs ir talentingi Lietuvos solistai. Kas antrus metus konkurse vertinamas atlikėjų intonavimas, vokaliniai duomenys, ansambliškumas, repertuaro pasirinkimas ir jo interpretacija, artistiškumas bei sceninė kultūra. Konkurso koncertinė dalis susilaukia didelio žmonių susidomėjimo – įprastai balsavimų metu savo nuomone apie dalyvius išreiškia daugiau nei 10 tūkst. žiūrovų.

Naujienos iš interneto