Gesinant gaisrą ugniagesiui prireikė medikų pagalbos

Kad ugniagesių gelbėtojų darbas yra ypač pavojingas – supranta visi. Juk tai yra tie žmonės, kurie eina ten, iš kur visi bėga. Milžiniškas karštis, sunki ekipuotė bei liepsnos kartais palaužia net ir stipriausius ugniagesius. Šį kartą medikų pagalbos prireikė Kauno ugniagesiui.

Birželio 24 dienos popietę, 12 val. 47 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaune, Europos prospekte, šalia konfiskuotų automobilių aikštelės už tvoros kažkas dega, neprisistatęs pranešėjas mato dūmus. Į nurodytą vietą buvo išsiųsti ugniagesiai gelbėtojai. Vykstant į vietą buvo gautas papildomas pranešimas, kad dega apleistas pastatas, tad į gaisravietę buvo išsiųstos papildomos dvi autocisternos.

Atvykus į gaisro vietą atvira liepsna degė apleisto pastato stogas ir viduje sukrautos šiukšlės. Gesinant gaisrą Kauno PGT 1-os komandos ugniagesiui gelbėtojui pasidarė silpna (įtariamas šilumos smūgis). Greitosios medicininės pagalbos medikai vietoje ugniagesiui suteikė pirmąją pagalbą ir tolimesniam sveikatos būklės stebėjimui išvežė į Respublikinę Kauno ligoninę.

Gaisro metu nudegė bei buvo nuardyta didžioji dalis 20×10 m dydžio pastato stogo ir perdangos, apdegė sienos. Liepsnoms malšinti buvo nutiesta 100 m ilgio magistralinė vandens liniją nuo gaisrinio hidranto.

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad praėjusiais metais gesinant gaisrą taip pat nukentėjo net du ugniagesiai gelbėtojai. Tą kartą birželio 14-ios rytą ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, Vilionių kaime, Dumsio gatvėje dega ūkinis pastatas, viduje yra automobilis. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams ūkinio pastato stogas degė atvira liepsna.

Gaisro metu sudegė karkasinė pastato dalis, viduje buvęs lengvasis automobilis, apie 10 tonų šieno, namų apyvokos daiktai, apdegė apie 10 mmalkų, nudegė visas pastato stogas, medinė perdanga, stipriai apdegė rąstinė pastato dalis.

Iš degančio pastato ugniagesiams pavyko išgelbėti 38 vištas. Taip pat išgelbėtas 5 metrų atstumu nuo degusio pastato stovintis gyvenamasis namas. Nuo karščio apsilydė apie 10 mplastikinėmis dailylentėmis apkaltos namo sienos.

Net nespėjus atsikvėpti, 15 val. 10 min., visos gaisrą gesinusios ugniagesių pajėgos buvo išsiųstos į gaisrą Beištrakių kaime.

15 val. 7 min. Bendruoju pagalbos numeriu buvo sulaukta pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, Beištrakių kaime, Šešuvos gatvėje dega angaras. Angaro viduje yra laikoma technika, yra dujų balionų.

Tą kartą ugniagesiai, vos tik užgesinę gaisrą Vilionių kaime, iškart vyko gesinti kito gaisro, dėl ko net neturėjo galimybės pasikeisti nuo vandens permirkusių drabužių kitais. Nors gesinimas vyko iš išorės, tačiau, preliminariais duomenimis, dėl didelio karščio koviniuose ugniagesių rūbuose susikaupęs vanduo kone užvirė ir nušutino kūnus. Vienas ugniagesys buvo pristatytas į Kaišiadorių ligoninę, o kitas – į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę.

Lietuvoje įsivyravus karštiems orams yra būtina mokėti atpažinti saulės ir karščio sukeltus negalavimus. Ilgą laiką būnant saulėkaitoje, dirbant karštoje ar nevėdinamoje patalpoje, aktyviai judant ir geriant mažai skysčių gali ištikti šilumos smūgis. Šilumos smūgis ištinka, kuomet prakaituodamas kūnas nepajėgia išgarinti šilumos.

Šilumos smūgiui būdingi simptomai:

  • kūno temperatūra pakyla iki maždaug 40 laipsnių, oda parausta ir karščiuoja;
  • pradeda skaudėti ir svaigti galva, jaučiamas silpnumas kojose;
  • pradeda kankinti troškulys, skausmai pilvo srityje, pykinimas, viduriavimas;
  • apima mieguistumas, vangumo jausmas, kyla nerimas ir sutrinka orientacija;
  • sustiprėjo pulsas ir jo dažnumas.

Pirmoji pagalba ištikus šilumos smūgiui:

  • uo skubiau pasitraukite nuo tiesioginių saulės spindulių į pavėsį;
  • apsiklokite šaltame vandenyje sudrėkintu audeklu, paklode ar tiesiog rankšluosčiu ir nuolat jį drėkinkite;
  • kūno temperatūrai nukritus iki 37,5 laipsnių kūną uždengti nesudrėkintu audeklu;
  • gerti daug vėsaus, bet ne šalto, skysčio;
  • vykite į gydymo įstaigą.