Gyventojams liko mažiau nei mėnuo deklaruoti pajamas iš individualios veiklos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad daugiau nei 18 tūkst. Kauno apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, jau deklaravo pajamas. Dar apie 42 tūkst. apskrities smulkiųjų verslininkų pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius turi mažiau nei mėnesį laiko – iki gegužės 2 d. Patogiausias būdas tai padaryti – per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Dėkojame gyventojams, kurie nelaukė paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas. Primename, kad deklaraciją pateikti privalo ir tie, kurie iš praėjusiais metais vykdytos savarankiškos veiklos negavo jokių pajamų“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad kilus klausimų nebūtina skubėti vykti į VMI padalinį, nes deklaravimo paslauga teikiama ir telefonu 8 5 2191 777.

Primename, kad pajamų deklaravimo procesą gyventojams palengvina deklaravimo vedlys. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą. Jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį.

Atkreipiame dėmesį, kad svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas ir kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSD ir VSD apskaičiuojami automatiškai.

Siekiant, kad gyventojams būtų dar paprasčiau deklaruoti pajamas, VMI parengė specialias instrukcijas: vykdantiems veiklą su verslo liudijimu rasite čia, pagal individualios veiklos pažymą – čia. Daugiau informacijos www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Aktualiausias naujienas skelbiame VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Visas paslaugas teikiame nuotoliniu būdu – telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas mokesčių klausimais – 1882 (+370 5 260 5060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.