Kaišiadorių ligoninės direktorius dr. Linas Vitkus: „Mano pacientai mieliau renkasi Kaišiadoris nei Kauną“

Tarp Vilniaus ir Kauno įsikūrusio Kaišiadorių rajono ligoninėje prasideda reikšmingos reformos. Prie ligoninės vairo stojus buvusiam Respublikinės Kauno ligoninės vadovui medicinos mokslų daktarui Linui Vitkui, prasidėjo dienos chirurgijos bei geriatrijos ir kitų paslaugų plėtra. Palaikomas Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus, Administracijos direktorės Vaidos Babeckienės, mero pavaduotojo Dariaus Vilimo ir daugelio Tarybos narių, Linas Vitkus keičia ligoninės veidą. Ligoninė dar ne taip seniai sulaukdavusi kritikos strėlių iš vietos gyventojų, šiandien traukia ne tik Kaišiadorių ir Elektrėnų kraštų, bet ir Kauno miesto gyventojus. Kokios priežastys lemia, kad ligoninė tapo augančiu medicinos paslaugų centru?

Pasitelkiamas Vilniaus–Kauno dvipolio potencialas

Pasak dr. Lino Vitkaus, Kaišiadorių ligoninėje daugėja pacientų, kurie mieliau renkasi iš Kauno vykti gydytis į Kaišiadoris, nei laukti eilėse didžiųjų miestų ligoninėse. Viena iš sričių, kurioje pastebima ši tendencija, yra ortopedija ir traumatologija. Praėjusiais metais Kaišiadorių ligoninėje atlikta tik dešimt dienos chirurgijos operacijų. Šiemet jų jau apie penkios dešimtys. Bendras atliekamų operacijų skaičius išaugo net penkis kartus, tačiau šiuo pasiekimu apsiriboti ligoninė nežada.

„Iš pirmo žvilgsnio žmones gali stebinti mano pacientų iš Kauno tvirtinimai, kad jiems geriau operuotis Kaišiadoryse nei Kaune, tačiau viskas yra gana paprasta. Aptarkime, kad ir menisko plyšimą, kuris yra skausminga ir  dažnai žmones varginanti problema. Kam žmogui kankintis keletą mėnesių, jeigu Kaišiadoryse reikalinga paslauga suteikiama vos per kelias savaites? Be to, neretas pacientas pastebi, kad atvykti operuotis į Kaišiadoris jam netgi geriau, nes kelionė tetrunka 20–30 minučių. Daug patogumų suteikia ir tokios smulkmenos kaip nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Kaune net ne visi medikai turi kur pastatyti automobilius, o pas mus kiekvienas pacientas nesunkiai randa vietą automobiliui. Žmogui, kuriam kiekvienas žingsnis yra skausmingas, Kaišiadorys tampa patogesne vieta. Mano įsitikinimu, jeigu teiksime aukščiausios kokybės paslaugas, dienos chirurgijos srityje mes galime pritraukti didžiųjų miestų pacientus. Tam reikalinga gera įranga ir profesionalūs chirurgai. Čia vėl dvipolio idėja vaidina savo vaidmenį“, – teigia Kaišiadorių ligoninės direktorius Linas Vitkus.

Medikai iš Kauno renkasi darbą Kaišiadorių ligoninėje

Siekiant, kad Kaišiadorių ligoninės  noras padidinti atliekamų operacijų skaičių iki 20 per savaitę taptų realybe, būtina užtikrinti profesionalių chirurgų pritraukimą į Kaišiadorių kraštą. Pacientai neretai renkasi ligonines pagal darbuotojų profesionalumą. Todėl ypač svarbu, kad į Kaišiadorių ligoninę atvyksta dirbti patyrę medikai. Prieš šiek tiek daugiau nei mėnesį prie Priėmimo, skubios pagalbos, reanimacijos – anesteziologijos ir dienos chirurgijos skyriaus vairo stojo buvęs Kauno Raudonojo kryžiaus ligoninės anesteziologijos skyriaus vedėjas Ramūnas Vasiliauskas. Be to, savo tolimesnei karjerai ligoninę renkasi ir jauni medikai. Vieni iš jų yra ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas Mantas Varslauskas bei gydytojas neurologas Vytautas Miklyčius. Šiuo metu gydytojas Mantas Varslauskas per dieną suteikia apie 15–20 konsultacijų Kaišiadorių ir Elektrėnų krašto žmonėms, artimoje ateityje jis pradės daryti operacijas. Tiek Mantas Varslauskas, tiek ir Ramūnas Vasiliauskas tvirtina, kad galimybė dirbti Kaišiadoryse juos viliojo ir dėl itin patogaus susisiekimo su Kauno miestu. Lygiai taip pat ir pacientai, gavę siuntimą vykti į kitą gydymo įstaigą, o ne į Kaišiadorių ligoninę, turi teisę rinktis šią gydymo įstaigą, nes parašytas elektroninis siuntimas galioja visoje Lietuvoje. Todėl egzistuoja visos sąlygos kreiptis į Kaišiadorių ligoninę.

Palankūs pacientų atsiliepimai

Tai, kad pacientai džiaugiasi atliktomis operacijomis, liudija ne tik didėjantis jų skaičius, bet ir palankūs atsiliepimai apie medikus. Be to, nors daugelis žmonių nori būti sveiki, tačiau pacientai tvirtina, kad tuo atveju, jeigu sunegaluos, tolimesniam gydymuisi su malonumu rinksis Kaišiadorių ligoninę.

 „Atsiliepimai patys geriausi ne tik apie daktarą Liną Vitkų, bet ir apie traumatologą Igną Gerulaitį, su kuriuo anksčiau konsultavausi. Po operacijos pasilikau dienos stacionare. Sulaukiau daug dėmesio. Keletą kartų per dieną teiravosi, ar gerai jaučiuosi, kaip sekasi, ar gerai sveikstu. Tik geriausi atsiliepimai apie operaciją ir aptarnavimą“, – sako Kaišiadorių miesto gyventojas Algirdas Rukša.

Pastarajam antrina ir Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių kaimo gyventojas Stanislovas Leikauskas.

„Viskas pavyko labai šauniai ir man labai patiko gydytojas dr. Linas Vitkus. Operacija atlikta labai šauniai, džiaugiuosi kolektyvo darbu. Galiu pakomentuoti tik iš gerosios pusės. Dabar, kai kas nors nutinka, pats važiuoju tik į Kaišiadoris, džiugina ir trumpesnės eilės“, – tikina Kaišiadorių ligoninės pacientas.

Ligoninės plėtros pagrindas – tvarus finansavimas

Nors aiškią viziją turintis vadovas ir profesionalus personalas užima itin reikšmingą vaidmenį Kaišiadorių ligoninės plėtros istorijoje, tačiau esamai pažangai svarbų impulsą davė ir įstaigos steigėjos – Kaišiadorių rajono savivaldybės – požiūris.

Pasak įstaigos direktoriaus dr. Lino Vitkaus, be savivaldybės paramos ligoninės plėtra strigtų. Savivaldybės vadovai meras Vytenis Tomkus, Administracijos direktorė Vaida Babeckienė, mero pavaduotojas Darius Vilimas bei Tarybos nariai atsižvelgia į ligoninės vadovo įžvalgas. Tą aiškiai liudija ne tik patvirtintas plėtros planas, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas dienos chirurgijos, geriatrijos ir kitų ambulatorinių paslaugų plėtrai, bet ir ligoninei skiriamas finansavimas.

Kaišiadorių rajono savivaldybė skyrė 100 000 eurų vandentiekio antram įvadui įrengti, aklųjų takui nuo autobusų sustojimo iki centrinio įėjimo įrengti, stogų remontui, parkavimo aikštelės remonto darbams. Taip pat dar 50 000 eurų skyrė medicinos įrangai įsigyti. Visgi palyginti su 5 000 000 eurų, kuriuos Savivaldybės taryba viešosios ir privačiosios partnerystės būdu numatė skirti ligoninei apšiltinti, minėtos sumos yra palyginti mažos. Pajuokaujant galima neišvaizdų ir energetiškai neefektyvų Kaišiadorių ligoninės pastatą pavadinti pelene, kuri netrukus pasipuoš naujais rūbais.

„Šiandien Kaišiadorys investuoja ženklias sumas į krašto ligoninės plėtrą dėl kelių priežasčių. Pirma, savo krašto žmonėms norime suteikti kokybiškas ir įvairesnio spektro paslaugas, kad vietiniams nereiktų vykti į kitas gydymo įstaigas. Antra, manome, kad žmogiškumas yra svarbiau už registruotą gyvenamąją vietą. Todėl džiaugiamės, kad kitų savivaldybių gyventojai greičiau gaus kokybiškas paslaugas. Trečia, mes žinome, kokias pozityvias permainas dr. Linas Vitkus sukėlė Respublikinėje Kauno ligoninėje, matome konkrečias jo pastangas plėsti dienos chirurgijos ir geriatrijos paslaugas bei pasitikime šiuo žmogumi“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomus.

Pasitelkiama ir valstybės parama

Be didelės savivaldybės paramos, Kaišiadorių ligoninė stengiasi aktyviai naudotis ir valstybės teikiama parama. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Kaišiadorių ligoninės geriatrijos centrui skirta 300 000 eurų. Pusė šių lėšų buvo panaudotos pastato vidaus patalpų pritaikymui, o kita pusė – reikiamos medicinos įrangos įsigijimui. Geriatrijos centre pacientams bus teikiamos vyresnio amžiaus žmonių gydymo paslaugos. Be to, Kaišiadorių ligoninė sprendžia ir ženkliai išaugusių elektros kainų problemą. Be jau esamos 100 kW galingumo saulės elektrinės, ligoninė apdairiai pasinaudojo atsivėrusiomis galimybėmis ir gavo 158 800 eurų dydžio APVA paramą papildomai saulės elektrinei įrengti. Už šiuos pinigus ligoninėje bus pastatyta papildoma 200 kW galingumo saulės elektrinė.