Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Sausio 22-26 d.

Kartu su Elektrėnų savivaldybės meru palaikome ūkininkus, tad antradienio rytą vykome juos išlydėti į Lietuvos sostinę ginti savo poziciją, kaip ir minėjau atskirame poste, manau, kad buvo galima diskusijų ir derybų metu priimti visoms pusėms teisingus sprendimus. Ūkininkai vakar grįžo namo tikėdami, kad aukščiausi šalies vadovai atsižvelgs į jų prašymus. Jie sako, kad jei reiks, į sostinę grįš vėl.

Jau kitą penktadienį vyks verslo vakaras į kurį kartu su Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro direktore Giedre kviečiame pasibūti bei pabendrauti. Šis kvietimas visiems dirbantiems pagal verslo liudijimą, įregistravusius individualią veiklą, turinčius įmones, susikūrusius darbo vietą sau ar sukūrusius darbo vietas kitiems ir turinčius darbuotojus. Lauksime Jūsų!

Vyko išplėstinis Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdis. Posėdžio darbotvarkės klausimai: 1. Dėl atsinaujinančių išteklių energijos plėtros priemonių savivaldybėms. Posėdyje dalyvavo ir pranešimą pristatė Energetikos ministras Dainius Kreivys 2. Informacija apie planuojamus merų ir administracijų direktorių mokymus. 3. Dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos ir savivaldybių bendradarbiavimo rinkimų laikotarpiu.

Savivaldybėje svečiavosi Kaišiadorių senamiesčio bendruomenės atstovai. Dar rinkiminiu laikotarpiu sakiau, kad žinome, jog senamiestis yra ir kad ten gyvenantys žmonės mums rūpi, o gyventojai čia tikrai yra labai iniciatyvūs. Tad pasikvietėme juos pabendrauti bei padėkoti už įgyvendintas iniciatyvas, kurias jie daro, ypatingai šiais metais kalėdiniu laikotarpiu. Paskui aptarėme ir ateities planus, parką su tvenkiniu, kurio senamiesčio gyventojai labai nori.

Turėjau susitikimą su jaunimo lyderiais, kurio metu vedžiau pamoką tema „Emocinis atsparumas“. Jos metu diskutavome su jaunimu kaip susidoroti su neigiamomis situacijomis, kritika, patiriamais sunkiais išgyvenimais.

Aplankėme paskutiniąją Kruonio seniūniją. Atvykę į seniūniją seniūnas tuo metu bendravo su gyventoju, kuriam reikia pagalbos dėl gyvenamosios vietos, seniūnas kantriai bendravo ir sakė, kad kuo galėdamas padės. Na, o mes aptarėme visoje seniūnijoje didžiausias problemas, kurias įvardino seniūnas, viena iš jų daug metų kamuojanti Vytauto g., kurioje reikėtų lietaus surinkimo nuotekų, nes po stiprių liūčių ar staiga nutirpusio sniego kaupiasi didžiulės balos, šis kelias priklauso LAKD, tad reikės kreiptis į juos ir bandyti spręsti šią problemą, taip pat įvardino, kad kaimuose reikia šaligatvių, bet vėl gi keliai priklausantys LAKD, seniūnija pati įrengti negali. Suvienysime seniūnijas, surašysime visas problemas LAKD ir organizuosime susitikimą, kad bent bendradarbiavimo pagrindu galėtume pagerinti infrastruktūrą miestuose bei kaimuose. Taip pat būdami visai netoliese aplankėme Kruonio kultūros centrą, darželį ir PSPC. Manau, kad tikrai verta aplankyti įstaigas ir išgirsti jų problemas, tad pradėsime lankyti mokyklas ir pabendrauti su mokyklų bendruomenėmis.

Ketvirtadienį turėjome tarybos posėdį, kuriame svarstėme 22 sprendimo projektus. Darbotvarkei tvirtinant tarybos narė Ieva Mažulienė pasiūlė atidėti 11 klausimą dėl nuompinigių Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpų nuomai trumpalaikiams renginiams vykdyti dydžio patvirtinimo, tai buvo aptarta Švietimo, kultūros, sporto ir viešosios tvarkos komitete. Visiems tarybos sprendimams buvo pritarta, tad tarybos posėdis buvo sėkmingas. Sekantis tarybos posėdis vyks vasario 15 d., kuriame bus tvirtinamas 2024 metų biudžetas.

Penktadienį prasidėjo viena didžiausių parodų Litexpo ADVENTUR 2024 „Menas patirti“. Šiemet Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Kaišiadorių kultūros centrus suvienijo jėgas ir sukūrė didelį stendą labai patraukliu žmonėms, kurie atvyks į šią parodą. Pagrindinis tikslas – pristatyti žmonėms, kad šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė ir pakviesti žmones į renginius bei aplankyti mūsų vienintelius, unikalius bei labai patrauklius turistinius objektus. Parodos atidarymo renginyje minėjau, kad Kaišiadorių kultūros lygi pakelsime labai aukštai, bet tai nereiškia, kad metams pasibaigus grįšime visi į įprastą ritmą, žinau, kad mūsų krašto žmonės kultūrinį gyvenimą ves vis į aukštesnį lygi.

Sausio 30 dieną UAB „Gudobelė“ švęs labai gražų 30-mečio jubiliejų, tad užbaigiant šią gražią savaitę kartu su komanda nuvykome pasveikinti šios įmonės vadovą Mečyslovą Jusevičių. Padėkojome jam už bendradarbiavimą, pagalbą ir nuolatinį mūsų renginių rėmimą. Kiekvienuose namuose duona yra pagrindas, tad tai ką jūs gaminate yra labai svarbu, linkime ir toliau sėkmingai vystyti savo gaminius ir sukurti naujus.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna