Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla siūlo mokytis nuotoliniu būdu

Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos pradėjo vykdyti mokinių mokymą nuotolinio mokymo būdu. Nuotolinis mokymasis – tai sparčiai plintanti naujovė Lietuvos švietimo sistemoje. Taikant šį būdą nuoseklus mokymasis vyksta, kai mokinius ir mokytoją  skiria atstumas ir laikas, o bendrauti ir bendradarbiauti, perduoti mokymosi medžiagą padeda informacinės ir komunikacinės technologijos.

Dauguma šiuo būdu besimokančių mokyklos mokinių teigia, kad mokantis nuotoliniu būdu jiems lengviau suderinti mokymąsi su darbu, šeimyniniais įsipareigojimais, kelionėmis ir kitomis svarbiomis veiklomis.

Mokymasis vyksta virtualioje mokymosi aplinkoje. Naudojama KTU platforma MOODLE. Mokiniai forumuose turi galimybę diskutuoti, klausti nesuprastų dalykų, gauti grįžtamąjį ryšį. Dalis konsultacijų vyksta ir atvykus į mokyklą, šios konsultacijos skiriamos mokslo metų pradžioje nustačius mokinių poreikį.  Mokslo metų pradžioje taip pat vyksta įžanginis susitikimas, kurio metu mokiniai supažindinami su mokymosi būdo specifika, mokymosi nuotoliniu būdu tvarka ir reikalavimais. Patikros ir brandos egzaminai taip pat bus vykdomi atvykus į mokyklą, tačiau lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą galima laikyti ir nuotoliniu būdu.

Nuotolinis mokymasis teikia dideles mokymosi visą gyvenimą galimybes, vaikų ir  suaugusiųjų švietimo ir mokymosi srityse. Jis suteikia galimybę grąžinti anksti palikusius mokyklą mokinius į švietimo sistemą, daro ugdymą patrauklesnį. Nuotolinis mokymas – tai galimybė kiekvienam siekti užsibrėžtų tikslų taupant kiekvienam brangų laiką ir mažinant mokymuisi skiriamas išlaidas, nes mokantis nuotoliniu būdu nebūtina vykti į mokyklą, o visa mokymosi medžiaga yra pasiekiama virtualioje aplinkoje.

Nuoroda: mokykliniai stalai

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto