Kaišiadoryse lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė

2017 m. gegužės 12 d. mero kvietimu Kaišiadorių rajono savivaldybėje lankėsi LR Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LR Seimo nariai  Laimutė  Matkevičienė, Mantas Adomėnas bei Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovai: Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Administracijos direktorius Česlovas Neviera jo pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, Savivaldybės mero patarėjas Romualdas Kubiakas ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė diskutavo apie aktualiausius Kaišiadorių rajonui švietimo klausimus bei problemas. Rajono  vadovai atkreipė Švietimo ministrės J. Petrauskienės dėmesį į susidariusią situaciją Rumšiškėse ir diskutavo apie galimybes gauti valstybės finansavimą įsigyti patalpas Rumšiškių darželiui. Aptarti ir lėšų skyrimo Žiežmarių gimnazijos stadiono, Žiežmarių gimnazijos pastato ir Kaišiadorių A. Brazausko  gimnazijos rekonstrukcijoms klausimai, taip pat galima ministerijos pagalba Rumšiškių A. Baranausko gimnazijai įsigyjant sporto salės inventorių. Susitikimo metu su Švietimo ministerijos atstovais aptarta galimybė Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje rengti informacinių technologijų (IT) specialistus bendradarbiaujant su Kauno informacinių technologijų mokykla.

Kaišiadoryse lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė

„Su IT susijusios specialybės yra labai patrauklios ir perspektyvios, todėl mokyklai labai svarbu pradėti ruošti bent vienos krypties IT specialistus, juo labiau kad esame tarp dviejų didžiųjų miestų, o kaišiadoriečiams ši specialybė ateityje gali būti itin aktuali, jeigu Kruonio technologijų parke įsikurtų rimtas užsienio investuotojas“, pažymėjo pokalbio su Švietimo ir mokslo ministre metu Savivaldybės meras V. Tomkus. Diskutuota ir  dėl numatomos specialiųjų mokyklų pertvarkos ir atkreiptas Švietimo ministrės dėmesys į  Kaišiadoryse veikiančios ir šiuo metu savo veiklą plečiančios, neįgalių vaikų dienos centrą įkūrusios, Šventosios Faustinos mokyklos svarbą.

Vėliau Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kaišiadorių skyriaus nariai kartu su Švietimo ir mokslo ministre, atvykusiais LR Seimo nariais bei rajono vadovais diskutavo švietimo politikos klausimais, numatytais Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos gyvendinimo plano II prioritete „Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimas“. Daugiausia dėmesio buvo skirta mokyklų savarankiškumo modelio sukūrimui ir įdiegimui, švietimo įstaigų vadovų kadencijų įgyvendinimo mechanizmui, kuriamai mokytojų etatinio darbo apmokėjimo tvarkai.

Tai buvo pirmasis per pastaruosius dvejus metus pareigas einančio ministro vizitas Kaišiadoryse. Už pagalbą organizuojant šį vizitą meras dėkoja Seimo narei L. Matkevičienei.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.