Kodėl yra naudinga gerti arbatą?

Arbatą mes laikome tokiu gėrimu, kuris gali mus sušildyti šaltomis dienomis. Tačiau arbata gali atlikti ne tik šildymo funkciją, bet ir suteikti tiek psichologinės, tiek fizinės naudos žmogaus organizmui. Labai svarbu bent kartą į dieną išgerti puodelį arbatos, nes tai yra puikus energijos šaltinis, kuris pripildo išorę ir vidų.

Kokią arbatą reikėtų rinktis?

Geriausiomis arbatomis yra laikoma žalioji ir juodoji arbata. Šių abiejų arbatų pagrindinė savybė yra tokia, kad jos suteikia energijos. Šios arbatos suteikia tiek energijos, kiek ir kava, o gerųjų savybių turi žymiai geriau. Taip pat norint išvengti padidėjusios ligų rizikos, gydytojai siūlo vartoti kuo daugiau antioksidantų, o šių medžiagų turi žalioji ir juodoji arbatos. Labai svarbu, kad arbatą gertumėte kiekvieną dieną, nes tik tada bus pasiekta maksimali nauda. Net, jeigu ir esate kavos mėgėjas, antrą kavos puodelį pamėginkite iškeisti į juodą arba žalią arbatą. 

Tiek juoda, tiek žalia arbatos turi savybe tonizuoti, todėl pavargusiam žmogui jos suteikia pakankamai energijos. Na, o jeigu norite arbata pasilepinti prieš miegą, geriausia rinktis raudonąją arbatą. Tai yra ankštinės kultūros lapeliai, kurie auga pietų Afrikos kalnuose. Raudonoje arbatoje nedaug tanino, tačiau mažai kofeino ir gausybė mineralinių medžiagų. 

Nauda, kurią suteikia arbata 

Arbatos gėrimas yra laikomas savotiška meditacija. Savotiška todėl, kad padeda išvalyti ne tik žmogaus vidų, bet ir išorę. Tam, kad arbata taptų jūsų kasdienių įpročių, atkreipkite dėmesį į keletą dalykų:

  • arbatos vartojimas, mažina riziką susirgti kraujagyslių arba širdies ligomis
  • mažina cholesterolio kiekį kraujyje
  • mažina rizika susirgti onkologinėmis ligomis
  • arbata naudinga dantims ir stabdo jų gedimą
  • arbata turi teigiamos įtakos mūsų nuotaikai
  • arbata yra tinkama sergantiems cukralige
  • arbata mažina riziką susirgti Alzhaimerio arba Parkinsono ligomis
  • arbata greitina metabolizmą bei padeda oksiduoti riebalus, o tai reiškia, kad ją reikia vartoti norint atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Kodėl verta gerti juodą arbatą?

Nors ir juodoji arbata kažkam gali būti per stipri, visada ją galite pagardinti nedideliu šaukšteliu cukraus arba medaus. Taip pat, jeigu mėgstate skirtingus skonius, į juodą arbatą galite įpilti šiek tiek pakaitinto pieno, o arbatos skonis visiškai pasikeis!

Juodoji arbata turi labai puikių savybių, todėl vertėtų į jas atkreipti dėmesį ir susimąstyti apie dažnesnį šios arbatos vartojimą. 

Juodoji arbata turi antioksidacinių savybių. Šioje arbatoje yra polifenolių grupė, kuri pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, o tai reiškia, jeigu šią arbatą vartosite reguliariai, galite sumažinti lėtinių ligų riziką bei pagerinti bendrą savo savijautą. 

Juodoji arbata stiprina širdį. Polifenolių grupė (flavonoidai) yra naudingi širdžiai. Šių medžiagų reguliarus vartojimas gali padėti sumažinti daugelį širdies ligos veiksnių bei kitas problemas kaip: aukštas cholesterolio kiekis kraujyje, aukštas kraujospūdis, nutukimas ir padidėjusių trigliceridų kiekį. 

Juodoji arbata mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali padidinti širdies ligų bei insulto riziką. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad ši arbata gali sumažinti net 11 procentų blogojo cholesterolio kiekio kraujyje!

Juodoji arbata padeda kovoti su aukštu kraujospūdžiu.

Juodoji arbata gerina žarnyno veiklą. Arbatoje esantys polifenoliai padeda išlaikyti sveiką žarnyno sistemą, nes skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi bei slopina blogųjų bakterijų augimą. Taip pat juodoji arbata turi antimikrobinių savybių, kurios naikina kenksmingas medžiagas žarnyne, gerina imunitetą ir padeda sutvarkyti virškinamojo trakto gleivinę. 

Daugiau informacijos apie ekologiškas arbatas bei platų jų asortimentą rasite užsukę internetu https://nosugar.lt/

Nr. 21/31