Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko tradicinė XX-oji etnokultūrinė viktorina

Spalio 13 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko tradicinė XX-oji etnokultūrinė viktorina, kurios šiųmetinė tema buvo „Lietuvių apdarai“. Viktorinoje dalyvavo trys komandos iš Kaišiadorių rajono mokyklų: Rumšiškių Antano Baranausko ir Kruonio gimnazijų, Paparčių mokyklos-daugiafunkcinio centro ir Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos komanda.

etnokultūrinė viktorina (1)

Visos komandos atliko namų darbus – paruošė kūrybingus prisistatymus, po kurių sekė teorinės bei praktinės užduotys. Mokiniams teko pasukti galvas: sukomplektuoti moteriškus tautinius kostiumus; atsakyti į burtų keliu ištrauktus klausimus apie tautinį kostiumą; pademonstruoti, kaip nešiojamas nuometėlis, skarelė ar didelė skara. Komandos šauniai susitvarkė su užduotimis – surado net pridurką!

etnokultūrinė viktorina (3)

Viktoriną vedė Gita Šapranauskaitė, vyresnioji muziejininkė, o užduotis vertino keturi komisijos nariai: Dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, direktoriaus pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei, Janina Samulionytė, Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja, Jovita Skardžiūtė, kultūrinės veiklos vadybininkė viešiesiems ryšiams ir Aušra Taparauskienė, Kaišiadorių kultūros ir švietimo paslaugų centro metodininkė.

etnokultūrinė viktorina (10)

Mokiniams bei mokytojoms už puikius pasirodymus viktorinoje, skirtoje tautinio kostiumo metams, buvo įteikti prizai, kuriuos įsteigė Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centras. Dėkojame komandoms už dalyvavimą! Lauksime jūsų atvykstant kitas metais!