Namai Kaune – ką laikinoji sostinė gali pasiūlyti šiuolaikiniam pirkėjui?

Posakis „ir Kaune gyventi galima“ jau senokai nekelia juoko net ir jį sugalvojusiems vilniečiams. Paneigdamas pokštus, šiandien Kaunas sulig kiekviena įrodo, kad gyventi jame ne tik galima, bet ir išties gera. Miestas tampa visapusiškesnis ir tuo pačiu patrauklesnis skirtingo amžiaus, statuso bei interesų gyventojams, o Kauno geografinė padėtis yra didelis pranašumas daug keliaujantiems Lietuvoje.

Besitrinant riboms tarp Vilniaus ir Kauno, abu Lietuvos didmiesčiai pamažu susilieja ir atveria žymiai daugiau galimybių NT rinkoje. Nieko nestebina atvejai kai kasdien važiuojama į darbą Vilniuje, o grįžtama į namus Kaune, kur nekilnojamo turto kainos vis dar gerokai konkurencingesnės. Ramybė, privatumas, o kartu patogi infrastruktūra, verdantis kultūrinis gyvenimas – namai Kaune jums gali pasiūlyti tiek ir dar gerokai daugiau.

Ir vis dėlto – kodėl namas?

Privatus namas tikrai nebėra tokia didelė prabanga kokia buvo dar prieš 20 metų. Sparčiai didėjant kainoms, erdvesni butai patogioje lokacijoje neretai reikalauja panašių išlaidų kaip ir namas su sklypu miesto pakraštyje. Juk, neveltui, nuosavas namas visais laikais buvo siekiamybė – jo suteikimas komfortas, laisvė ir privatumas nesunkiai užgožia visus buto privalumus, todėl tai yra investicija į kokybišką gyvenimą su ilgalaike perspektyva.

Kalbant apie namo suteikiamą laisvę, svarbu paminėti ir šildymo autonomiją. Pasirinkę labiausiai priimtiną šildymo būdą turite galimybę ne tik gerokai sutaupyti, bet ir gauti valstybės kompensacijas skatinančias atsinaujinančius energijos šaltinius. O jei galite sau leisti investiciją į saulės baterijas, tuomet turėsite užtikrintą priemonę nuo energetinių krizių ir į neviltį varančių sąskaitų.

Namai Kaune traukia ir mažesnių miestų, ir sostinės gyventojus

Vieniems Kaunas asocijuojasi su tarpukario kultūra, kitiems su „Žalgirio“ krepšinio klubu, tačiau akivaizdu, kad laikinoji sostinė pasižymi universalumu. Čia įsikūrusios vienos svarbiausių Lietuvos medicinos ir švietimo įstaigų, svarbūs paveldo ir kultūros objektai, didžiausia renginių arena, o juos papildo prižiūrėtos žaliosios zonos, vaizdingi Nemuno slėniai, Lampėdžių karjeras ir tyvuliuojančios marios.

Dėl didelių veiklos galimybių namai Kaune aktualūs plačiam kontingentui. Mažesnių miestų gyventojai čia važiuoja ieškoti naujų karjeros galimybių, tuo tarpu, vilniečiai pradeda vis dažniau dairytis į Kauną ieškodami prieinamesnio nekilnojamo turto. Nors Kaunas yra antras Lietuvos miestas, tačiau namus čia vis dar galima įsigyti net iki pusantro karto pigiau nei Vilniuje, o ir bendri pragyvenimo kaštai yra šiek tiek mažesni.

Galbūt, anksčiau apie Kauno kelius sklandė ne pačios gražiausios legendos, bet šiandien susisiekimo sistema Kaune ir jo apylinkėse yra modernizuota, todėl važiuoti didesnius atstumus į darbą – netgi į Vilnių, anaiptol nebėra problema.

Kur geriausia ieškoti namų Kaune?

Nauji namų kvartalai ir jų projektai Kaune daugiausiai vystomi nuo centro nutolusiuose rajonuose: Vytėnuose, Vaišvydavoje, Romainiuose, Sargėnuose, naujesnės statybos namai taip pat neretai parduodamai ir Šilainiuose. Dideliu aktyvumu pasižymi pasiūlymai Aleksote – šiame rajone rasite tiek naujos, tiek senos statybos namų skelbimų, priklausomai nuo to, kurioje rajono dalyje dairysitės.

Ieškantys būsto gamtos prieglobstyje įprastai apsistoja Kleboniškyje, Lampėdžiuose, ar Vičiūnuose kur galima įgyvendinti svajonę gyventi miške ant ežero kranto. Tačiau jei šie rajonai atbaido aukštomis kainomis, verta paieškoti pasiūlymų Vilijampolėje, vadinamoje perspektyviausia miesto dalimi. Žalią ir netankiai apgyvendintą rajoną su Lampėdžių karjeru jungia dviračių takas, o kainos čia kol kas nesikandžioja, nors tikėtina , kad NT vertė šiame rajone ateityje ženkliai kils.

Atskiro paminėjimo verti namai Žaliakalnyje, išlaikiusiame išskirtinį tarpukario architektūros stilių. Dalis šio rajono yra įtraukta į miesto paveldą, todėl nauji projektai Žaliakalnyje yra gana retas reiškinys, tačiau tokios progos susilaukia daug dėmesio iš pirkėjų.

Namai Kaune pasižymi didele įvairove ir čia sau tinkamą variantą atras kiekvienas svajojantis apie nuosavą kiemą. Nuo kotedžų iki vieno aukšto namų su garažu ir netgi sodybų – Kaune rasite išsvajotą ramybės kampelį su visais didmiesčio patogumais po ranka.

Nr. 22/61