Panevėžio rajone – didžiulis gaisras: liepsnos jau sunaikino 4 pastatus

Lietuvą toliau siaubia siaubingi gaisrai, kuriuos sukelia pernykštės žolės degintojai. Milžiniškos ugniagesių pajėgos kovoja su didžiuliu gaisru Panevėžio rajone, Krekenavos seniūnijoje esančiame Glitėnų kaime.

Balandžio 24 dienos popietę, 13 val. 3 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Panevėžio rajone, Krekenavos seniūnijoje, Glitėnų kaime dega pernykštė žolė. Tačiau pučiant stipriam vėjui sausa žolė degė tarsi parakas – sparčiai plintančios liepsnos pasiekė gyvenamuosius namus ir ūkinius pastatus. Į gaisro vietą išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – viso net 8 autocisternos.

Kaip informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, apie 14 val. 15 min. liepsnos jau buvo sunaikinusios du gyvenamuosius ir du ūkinius pastatus. Tačiau stiprus vėjas liepsnas toliau blaškė į visas puses. Gelbėtojai nuo liepsnų saugojo kitus pastatus.

14 val. 55 min. ugniagesiams pavyko sutramdyti liepsnas ir gaisras buvo lokalizuotas. Pirminiais duomenimis gaisro metu žmonės nenukentėjo.

14 val. 32 min. ugniagesiai gavo dar vieną pranešimą apie degančią žolę Rokiškio rajone, Kazliškių seniūnijoje esančiame Beržuonių kaime. Tačiau, atvykus ugniagesiams, atvira liepsna jau degė trys pastatai, kurių išgelbėti nepavyko. Dėl stipraus vėjo ugnis išplito į netoliese esantį mišką. Čia taip pat gaisrą gesina didelės ugniagesių pajėgos.