Politinė krizė Kaišiadoryse tęsiasi: neeilinis tarybos posėdis netruko nė 3 minučių

Atrodo, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje tvyrantis chaosas ir nesugebėjimas susitelkti darbui išliko iki šiol. Ir nepanašu, kad Kaišiadoryse tvyranti politinė krizė greitai išsisklaidys… Bent jau iki artimiausių rinkimų…

Panašu, kad aukščiausią intrigų tašką ši Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba pasiekė tuomet, kai liepos 4 dieną vykusiame neeiliniame tarybos posėdyje buvo sprendžiamas klausimas dėl Česlovo Nevieros atleidimo iš Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų. Tačiau tuomet šio klausimo svarstymas neįvyko, nes Kaišiadorių rajono savivaldybės meras ir dauguma tarybos narių paliko posėdžių salę.

Rugpjūčio 30 dieną vėl įvyko neeilinis tarybos posėdis, kur buvo svarstomas klausimas dėl Česlovo Nevieros atleidimo iš Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų, Tomo Vaicekausko atleidimas iš Kaišiadorių rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotojo pareigų bei Algimanto Janavičiaus atleidimas iš Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigų. Bet ir šį kartą Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus pateikė pareiškimą, kad šiose politiniuose žaidimuose nedalyvaus ir kartu su dalimi tarybos narių paliko posėdžių salę. Tačiau tai, ko gero, buvo nedovanotina klaida – posėdyje liko kvorumas, kuris nubalsavo už Česlovo Nevieros, Tomo Vaicekausko ir Algimanto Janavičiaus atleidimo iš užimamų pareigų. Meras ir dalis tarybos narių, palikdami posėdžių salę, nepaliko nei menkiausios galimybės šiems valstybės tarnautojams „pasipriešinti“ ir išsaugoti savo darbo vietas.

Rugsėjo 13 dieną vėl turėjo būti neeilinis tarybos posėdis, tačiau šį kartą jis netruko nė 3 minučių. Pasekę praėjusių neeilinių posėdžių pavydžiu, šį kartą posėdį paliko opozicija.

Posėdyje buvo numatyta svarstyti du klausimus. Prasidėjus posėdžiui Kęstutis Jakelis TS-LKD frakcijos vardu pasiūlė įtraukti dar vieną papildomą klausimą. Vėliau pasisakyti nusprendė karolis Petkevičius.

„Mes mero jau turbūt eilę laiko nuo kadencijos pradžios prašėm, kad svarbūs rajonui klausimai būtų segmentuojami ir išskirstyti. Bet matom, kad į mūsų norus niekas neatsižvelgia ir pastoviai klausimų esminiai pataisymai įkeliami prieš pat posėdį. Matom, kad meras visiškai nevaldo situacijos ir su dauguma visiškai dabar nesiskaito. Kaip ir jūs kažkada žaidimuose nedalyvavote, tai mes šituose jūsų žaidimuose taip pat nedalyvausime ir išeiname iš posėdžio“ – sakė Karolis Petkevičius.

Po šio Karolio Petkevičiaus pasisakymo 10 tarybos narių paliko posėdžių salę. Kadangi kvorumo neliko, klausimai svarstyti nebuvo, nes turi dalyvauti mažiausiai 13 tarybos narių. Merui teliko apgailestauti dėl tokio tarybos narių poelgio.

Raštu paprašėme Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nario Karolio Petkevičiaus plačiau pakomentuoti jo pasisakymą. Gautu atsakymu dalinamės ir su savo skaitytojais:

„Išėjome todėl, kad nuo kadencijos pradžios prašome rajonui svarbius klausimus skaidyti. Kadangi jie būna „sumesti į vieną krūvą“. Ir kai taip yra visada būna klausimų, kurie yra abejotini ir tu negali už juos balsuoti. Bet Merui taip pakišti klausimus naudinga. Mes pavargome nuo to. Mes juk irgi suvokiame, kad didelė dalis klausimų yra labai svarbūs rajonui ir kad juos būtina priimti. Bet kai esminius pakeitimus ir būtent tų abejotinų klausimų daro prieš parą, tai atsiprašau… Konkretus pavyzdys – pradėti vykdyti darbai be finansavimo ir tik po to bando pritraukti lėšas prie vykdomų darbų. Kosmosas! Todėl pasinaudojome puikiu Mero pavyzdžiu ir išėjome iš posėdžio. Ir tol, kol Meras abejotinus klausimus pakišinės po tikrai svarbiais ir jautriais rajonui klausimais, taip ir bus toliau“ – komentare rašė K. Petkevičius.

Naujienos iš interneto