Sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius mažėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai informuoja, kad Kaišiadorių rajone per šių metų 10 savaitę (nuo 2017-03-06 iki 2017-03-12) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau- ŪVKTI) sumažėjo ir siekė 46,34 atv./10 tūkst. gyventojų. Iš viso per savaitę registruoti 143 susirgimai gripu ir ŪVKTI, iš jų – 78 vaikų atvejai. Hospitalizuotų asmenų dėl gripo nebuvo.

Kaišiadorių rajone gripo epidemija nebuvo skelbta, nes nebuvo pasiektas gripo epideminis lygis. Tačiau tikimybė užsikrėsti ir susirgti gripu neišnyko, nes gripo viruso cirkuliacija aplinkoje vis dar išlieka. Todėl rekomenduojama nepamiršti laikytis profilaktinių priemonių: plauti rankas po apsilankymo viešosiose vietose, per metrą vengti kosinčių bei čiaudinčių asmenų.

Specialistai dar kartą primena, kad pneumonija- viena dažniausių gripo komplikacijų. Tai bakterinės kilmės plaučių uždegimas, kurį dažniausiai sukelia s.pneumoniae bakterijos. Didelė rizika susirgti šia liga yra vaikams iki 5 metų, asmenims sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies, plaučių, inkstų, kepenų ir kt. ligomis), asmenims sergantiems onkologinėmis, reumatinėmis ir kitomis ligomis, asmenims, kuriems yra persodinti organai ar kaulų čiulpai, pašalinta blužnis, užsikrėtusiems ŽIV. Pati efektyviausia apsisaugojimo priemonė – skiepai nuo pneumokokinės infekcijos.  Dėl skiepų  reikia kreiptis į savo šeimos gydytojus.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto