Tęsiamas Kaišiadorių miesto stadiono rekonstravimo projektas

Atlikus viešųjų pirkimų procedūras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius šių metų liepos 2 d. pasirašė statybos rangos sutartį su UAB „Kelminta“ likusiems stadiono rekonstravimo I-ojo etapo darbams, kurių vertė  909,5 tūkst. Eur, atlikti. Objektas rangovui perduotas ir jame toliau vykdomi statybos darbai.

Iki 2019 m. I-ojo etapo rangos darbų buvo atlikta už 180,5 tūkst. eurų, tačiau dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo 2019 m. vasario 23 d. buvo nutraukta statybos rangos sutartis su stadiono rekonstrukciją vykdžiusia UAB „LitCon“ ir paskelbtas naujo rangovo konkursas. 2019 metams Kūno kultūros ir sporto departamentas stadiono  rekonstravimo yra skyręs 349,0 tūkst. eurų. Objekto statybos rangos darbų I-ojo etapo užbaigimui dar trūksta 660,5 tūkst. Eur, kuriuos tikimasi gauti iš Lietuvos futbolo federacijos, Vyriausybės, arba numatyti ateinančių metų savivaldybės biudžete.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija 2016 metais parengė Kaišiadorių miesto stadiono rekonstravimo ir žiūrovų tribūnų statybos techninį projektą, kurį numatyta vykdyti dviem etapais. Kaišiadorių miesto stadiono rekonstravimo I etapo metu numatoma įrengti 7245 kvadratinių metrų futbolo aikštę su sintetine danga, 2829 metrus bėgimo takų, 582 kvadratinių  metrų teniso aikštelė, taip pat suplanuoti rutulio stūmimo ir šuolių sektoriai, privažiavimo kelias su automobilių stovėjimo aikštele bei vidaus teritorijoje pėsčiųjų takai.

Suprojektuoti keturi 400 metrų ilgio bėgimo takeliai. Bėgimo takų tiesiojoje linijoje bus įrengti šeši trumpieji 100 m ir 110 m bėgimo takeliai. Perimetru numatyta įrengti speciali vandens surinkimo sistema. Stadiono vidinėje dalyje numatoma dirbtinės vejos futbolo aikštė bei lengvosios atletikos sporto sektoriai, kurie bus skirti šuolio į tolį, trišuolio, šuolio į aukštį ir rutulio stūmimo rungtims. Taip pat bus įrengiamas stadiono apšvietimas.

Gavus finansavimą antrajame projekto etape iš vakarinės stadiono sklypo pusės prie trumpųjų distancijų bėgimo takų numatoma pastatyti pastatą, kuriame bus sportininkų ir teisėjų persirengimo patalpos, dušai, kabinetas medicininei pagalbai, pastate bus laikoma įranga. Antrame etape bus pastatytos ir žiūrovų tribūnos. Skaičiuojamoji antrajam rangos darbų etapo atlikimo kaina yra 232,5 tūkst. Eur, šios  etapo  rangos darbų pirkimo procedūros bus vykdomos užbaigus I-ojo etapo darbus.

Primename, kad Kaišiadorių miesto stadionas buvo baigtas statyti 1985 metais ir nuo to laiko nebuvo remontuojamas. Jame treniruojasi ir žaidžia įvairaus amžiaus Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro komandos, taip pat kiti rajone veikiantys futbolo klubai. Dar prieš prasidedant rekonstrukcijos darbams stadionas buvo stipriai nusidėvėjęs, neatitiko varžyboms keliamų reikalavimų, buvo nepatrauklus aktyvų poilsį propaguojantiems miesto gyventojams ir sportininkams. Baigus stadiono rekonstrukcijos darbus bus pagerintos aktyvaus poilsio ir sportavimo sąlygos mieste.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

Reklama: stadiono danga