Vietovardžių metams skirtame renginyje – ir moksliniai pranešimai, ir dainos

Šį sekmadienį, rugsėjo 15 d., Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks Vietovardžių metams skirtas renginys „Man ir šiandien tie vandenys spindi…“ (Jonas Aistis). Programoje numatytos dvi renginio dalys – mokslinė konferencija ir vokalinių ansamblių šventė.

Šio renginio tikslas – pri(si)minti jau išnykusių vietovių istorijas bei pasakoti apie tai visuomenei iš įvairių perspektyvų. Konferencijoje, kuri vyks Lietuvos liaudies butiies muziejaus miestelio ugniagesių stoginėje, pranešėjos kalbės ir apie Lietuvos liaudies buities kūrimąsi Pievelių kaime, ir apie Kauno marių geologijos ypatumus bei kitas įdomybes. Išklausius visus pranešimus, konferencijos dalyviai ir visi muziejaus lankytojai kviečiami persikelti į muziejaus miestelio bažnyčią, kur vyks vokalinių ansamblių šventė „Grįžtu atgal į gelsvą rudenį…“ (Jonas Aistis). Šį renginį ves aktorė Virginija Kochanskytė, o koncertuos įvairūs vokaliniai ansambliai iš Rumšiškių, Baisogalos, Maišiagalos, Visagino ir Prienų.

Daugiau informacijos ir detali renginio programa: http://www.llbm.lt/man-ir-siandien-tie-vandenys-spindi/

Renginį organizuoja Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškių kultūros centras, Kaišiadorių muziejus ir Kauno marių regioninis parkas. Tai paskutinis renginys iš ciklo „Laikinoj atminty…“, dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.