Kaip apsipirkti protingai? 4 naudingi patarimai

Nesvarbu, ar norisi įsigyti naujų drabužių, ar interjero detalių, ar maisto produktų, visais atvejais būtina stebėti savo pasirinkimus. Racionaliai apsipirkinėjant, ne tik sutaupomos išlaidos, bet ir prisidedama prie mažesnės taršos. Šiame straipsnyje trumpai pateiksime ir aptarsime 4 patarimus, kurie skatina apsipirkti protingai.

1. Planuokite pirkinius

Tiek apsiperkant gyvai, tiek internetu, reikia planuoti pirkinių sąrašą. Planuodami pirkinius, sumažinsite daiktų kiekį namuose. Psichologai teigia, kad turint mažą kiekį daiktų, sumažinama įtampa ir bloga energija, mat daiktų perteklius reikalauja didesnio dėmesio.

Ieškodami rečiau naudojamų aksesuarų, įsitikinkite, kad šie yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Pavyzdžiui, jeigu domina seksualūs naktinukai, įvertinkite ne tik jų dizainą, bet ir kokybę. Tinkamai pasirinkti erotiniai naktinukai internetu leis mėgautis romantiškais vakarais su mylimuoju. Taip pat ir su dažniau naudojamais daiktais – kokybiškais gaminiais galėsite mėgautis ilgesnį laiką.

2. Nusistatykite biudžetą

Nesvarbu, ar apsiperkate kas dieną, kas mėnesį, ar kas pusmetį, bet kuriuo atveju – verta nusistatyti biudžetą. Biudžeto nusistatymas leidžia išvengti papildomų išlaidų. Tokiu atveju, prieš įsidėdami prekę į krepšelį, apsvarstysite, ar ji tikrai yra būtina ir verta įsigijimo.

3. Peržvelkite turimus daiktus ar maisto produktus

Prieš planuodami pirkinių sąrašą, peržvelkite, ką turite namuose. Pavyzdžiui, jeigu ketinate pirkti maisto produktus, peržiūrėkite esamų produktų galiojimo laiką. Dažnai virtuvės stalčiuose ir spintelėse būna didelis kiekis daiktų ir produktų, todėl rekomenduojama reguliariai šiuos tvarkyti. Jeigu ieškote drabužio ar aksesuaro, taip pat atsižvelkite į jau turimus daiktus. Pavyzdžiui, jeigu norite įsigyti naują drabužį, įsitikinkite, ar šis derės prie kitų drabužių.

4. Atlikite „naktinį“ testą

Išvydus gražų daiktą tiek internete, tiek parduotuvėje, pirmiausia kyla mintis šį nusipirkti. Norint vadovautis racionaliu protu, rekomenduojama atsitraukti ir su šia mintimi nueiti miegoti. Jeigu atsikėlę vis dar galvojate apie prekę, tikriausiai ji jums reikalinga. Ši praktika labiau taikoma, kai norima įsigyti brangesnį pirkinį, tačiau galima praktikuoti ir su mažesniais pirkiniais.

Taigi, vadovaudamiesi aukščiau minėtais patarimais, įsigysite racionalius pirkinius. Tokiu būdu galėsite lengviau sekti savo finansus ir sutaupyti nemažą sumą pinigų. Svarbiausia – pasidaryti sąrašą, peržvelgti, ką jau turite namuose ir nusistatyti biudžetą.

Nr. 22/45