Kaišiadoriečiai – nekelkite avarinių situacijų naujame žiede! Informacija apie eismą žiede prie „Norfos“

Tinklalapis Kaišiadoriečiams.lt sulaukė ne vieno vairuotojo, kuriam tenka važiuoti nauju žiedu, esančiu prie naujojo Kaišiadorių prekybos centro „Norfa“, skundo, jog vairuotojai nežino kelio ženklų ir mano, kad kelio ženklas „Eismas ratu“ (410) jiems suteikia pirmenybę.

„Parašykite visiems, kokios eismo taisyklės galioja naujoje žiedinėje sankryžoje. Tai nėra standartinė žiedinė sankryža“ – mums rašo viena vairuotoja.

Kitas vairuotojas savo laiške taip pat antrina mūsų skaitytojai: „Darbai tvarkant žiedinę sankryžą ties naująja „Norfa“ jau įpusėjo ir eismas galimas tiek asfaltuota puse, tiek ir dar nebaigta puse. Pakabinti kelio ženklai „Eismas ratu“ (410), bet kelio ženklas „Duoti kelią“ (203) yra tik ties įvažiavimu nuo ligoninės pusės. Įvažiavimuose nuo centro ir nuo ežerų pusės šio ženklo nėra.“

Norime priminti, kad kelio ženklas „Eismas ratu“ (410) nurodo, jog leidžiama važiuoti tik rodyklių nurodyta kryptimi ir šis kelio ženklas nesuteikia pirmenybės prieš kitus eismo dalyvius. Vadinasi, šiuo atveju galioja dešinės rankos taisyklė ir, važiuojantys žiedu, turi praleisti į žiedą įvažiuojančias transporto priemones.

Kelio ženklas „Duoti kelią“ (203) šiuo metu yra pastatytas tik važiuojantiems nuo ligoninės pusės. Pamatęs šį kelio ženklą vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms kertamu keliu, o esant papildomai lentelei Nr. 843 „Pagrindinio kelio kryptis“ – važiuojančioms pagrindiniu keliu.

„Dauguma įpratę, kad dažniausiai būna atvirkščiai ir net nesusimasto. Kas bando laikytis taisyklių dažnai palydimi signalais ir pirštų sukinėjimu ties smilkiniu“ – rašo mūsų skaitytojas.

Vairuotojai, prašome pasidalinti šia informacija su savo draugais bei atkreipti dėmesį į kelio ženklus, kad išvengtumėte eismo įvykių!

Žiedas Kaišiadorys