Ledai pajudėjo: Žiežmariuose jau uždengtas paminklas sovietų kariui

Reaguojant į šių dienų aktualijas, vertinant geopolitinę padėtį ir piliečių aktyvumą karo Ukrainoje kontekste, balandžio 14-ąją uždengtas Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje, Žaslių g., Žiežmariuose, Kaišiadorių rajone, esantis skulptūrinis elementas, vaizduojantis Sovietų Sąjungos karį su ginklu ir vėliava. Skulptūrinis elementas Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje Žasliuose taip pat greitai turėtų būti uždengtas.

Vadovaujantis Kaišiadorių rajono savivaldybės istorinės atminties įamžinimo komisijos rekomendacija, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus, Administracijos direktorės Vaidos Babeckienės iniciatyva buvo kreiptasi į Kultūros paveldo departamentą prie LR kultūros ministerijos su prašymu svarstyti vertingųjų savybių pobūdžio šiems objektams patikslinimą ir sudaryti sąlygas išbraukti šiuos Žasliuose ir Žiežmariuose esančius sovietinio kario skulptūrinius elementus iš saugomų nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių sąrašo bei pateikti rekomendacijas dėl šių skulptūrinių elementų demontavimo ar kito galimo sprendimo.

Kol bus priimti sprendimai dėl tokių paminklų likimo visos šalies mastu, nuspręsta juos uždengti. Prašome šiuo sunkiu laikotarpiu sekti situaciją vietose ir, esant galimybei, užkirsti kelią galimoms provokacijoms. Primename, kad tokių objektų išniekinimas užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę.