Nesusimokėjai baudos – negausi ir vairuotojo pažymėjimo

Šiandien Vyriausybės pasitarime pritarta Vidaus reikalų ministerijos parengtoms teisės aktų pataisoms, kurios padės tramdyti pažeidėjus, nemokančius paskirtų baudų už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

„Turime imtis griežtesnių priemonių, nes baudų už KET pažeidimus nemokančių asmenų yra pernelyg daug. Pavyzdžiui, 2012 metais Lietuvoje paskirta daugiau kaip 105 tūkstančiai tokių baudų, kurių suma – daugiau kaip 8,9 mln. eurų, o išieškota vos 8 proc. 2013 ir 2014 metais išieškota atitinkamai 38 ir 22 proc.“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

VRM parengtose Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisose siūloma įrašyti nuostatą, jog pažeidėjams, kurie per nustatytą laiką nesumoka paskirtų baudų už KET pažeidimus, neišduodami ir nekeičiami vairuotojų pažymėjimai. Sąlyga – nustatytas terminas, skirtas sumokėti baudai, jau yra pasibaigęs.

Pagal VRM parengtas pataisas pažeidėjams bus taikomas ir kitas ribojimas: baudų nemokantys asmenys negalės savo vardu registruoti transporto priemonių.

„Tokiu būdu ne tik skatinsime pažeidėjus ieškoti būdų bei priemonių sumokėti baudas, bet ir motyvuosime žmones vengti daryti pažeidimus. Akivaizdu ir tai, kad naujasis mechanizmas leis padidinti įplaukas į valstybės biudžetą“, – sako S. Skvernelis.

Jei VRM siūlomai Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisai pritars ir Seimas, naujovė turėtų įsigalioti nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, vien 2014 metais policija Lietuvoje užfiksavo 409 tūkst. 926 KET pažeidimus. Už šiuos pažeidimus net 120061 atveju buvo paskirtos piniginės baudos, kurių suma siekė beveik 11 mln. eurų, tačiau iš jų į valstybės biudžetą buvo sumokėta vos 4,2 mln. eurų.