Policija išsiaiškino, kas Žasliuose išpjovė gyvatvorę

Kaišiadorių rajono Žaslių seniūnija savo Facebook’o puslapyje rugsėjo 25 dieną pasidalino pagalbos prašymu, kur prašė atsiliepti asmenis, kurie matė, kaip 2020-09-23 laikotarpyje tarp 12-17 val. Žaslių miestelyje, šalia Vilniaus g. 8 numeriu pažymėto namo buvo pašalinta dalis (apie 2 metrus) čia augančios gyvatvorės. Gyvatvorė auga tarp šaligatvio ir kelio – valstybinėje žemėje. Seniūnija prašė asmenis, kurie turi informacijos ar matė, kas tai padarė, pranešti jiems.

Įdomiausia tai, kad gyvatvorė buvo pašalinta būtent ten, kur kabėjo vieno iš kandidatų į LR Seimą politinė reklama. Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius dėl tokio elgesio kreipėsi į policijos pareigūnus, kad šie nustatytų kaltininką.

Ir štai yla išlindo iš maišo – policijos pareigūnai puikiai atliko savo darbą ir išaiškino asmenį, kuris išpjovė valstybinėje žemėje esančios gyvatvorės dalį. Kaip lapkričio 26 dieną vykusio Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu sakė Mindaugas Nasevičius – gyvatvorę išpjovęs asmuo dirba įmonėje, kuri priklauso į LR Seimą kandidatavusiam asmeniui. Kaip jau galima suprasti – būtent to asmens rinkiminio plakato dalį ir užstojo nupjauta gyvatvorė.

Kaišiadoriečiams.lt kreipėsi į Kauno apskr. VPK Kaišiadorių rajono policijos komisariato viršininką Jurgį Ostromecką su prašymu pateikti informacijos apie šį įvykį.

„Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariate š. m. rugsėjo 25 d. gautas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos pareiškimas, kad rugsėjo 23 d. apie 12.15 val., Kaišiadorių r., Žaslių mstl., Vilniaus g., esančioje gyvatvorėje nupjauti 6 kaulenio krūmai. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai buvo padaryta beveik šimto eurų žala. Dėl šio įvykio buvo pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 115 str., dėl tyčiniturto sunaikinimo ar sugadinimo.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad krūmus išpjovė vyras, tokiais savo veiksmais sunaikindamas svetimą turtą. Už tai gresia bauda nuo penkiasdešimt iki septynių šimtų penkiasdešimt eurų. Pažeidėjui lapkričio mėnesio gale buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas“ – Kaišiadoriečiams.lt skirtame atsakyme rašė Kaišiadorių rajono policijos komisariato viršininkas.

Beje, verta paminėti, kad Kaišiadoriečiams.lt redakcija, kaip ir kitos redakcijos bei Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorius, taip pat buvo gavusi reikalavimą paneigti neva tikrovės neatitinkančią ir asmens garbę bei orumą žeminančią informaciją bei atsiprašyti kandidato į LR Seimo narius. Tokio asmens reikalavimo pagrįstumo nesuprato nei vienas mūsų teisininkas ir advokatas, nes jokio pažeidimo nebuvo. Tad dabar, kai jau išlindo yla iš maišo, gal apie atsiprašymą reikėtų pagalvoti pačiam reikalavimą pateikusiam asmeniui?