Pravieniškėse nuteistieji planavo surengti riaušes

Rugpjūčio 28 dienos rytą Bendruoju pagalbos centro telefonu SMS žinute buvo gautas Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos nuteistųjų pranešimas dėl galimų riaušių Pravieniškių pataisos namuose.

Kalėjimų departamentas patikslino naujus bendradarbiavimo su Viešojo saugumo tarnyba plane numatytus veiksmus, jų laikus, orientuojantis į riaušių prevenciją ir viešosios tvarkos užtikrinimą. Nuteistieji, kurie gali organizuoti neramumus, izoliuojami nuo kitų nuteistųjų, kiti, galintys trukdyti užtikrinti discipliną, bus perkeliami į kitas pataisos įstaigas.

Antradienį Pravieniškių pataisos namuose buvo vykdomos prevencinės ir kitos viešo bei neviešo pobūdžio priemonės.

Kalėjimų departamento direktoriaus Roberto Krikštaponio teigimu, pareigūnai yra pasirengę suvaldyti nuteistųjų savivalę Pravieniškių pataisos namuose ir vykdys visas būtinas prevencines priemones

Apie 13 val. Kalėjimų departamentas informavo, kad situacija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje yra stabili, tęsiamos prevencinės priemonės, nuteistieji, galintys konfliktuoti, izoliuoti. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai padeda vykdyti išorės ir vidaus apsaugą. Pataisos pareigūnai atlieka kratas, tikrina ar nuteistieji neturi draudžiamų turėti daiktų. Apie kratų rezultatus informuosime papildomai.

16 val. Kalėjimų departamentas informavo, kad nuteistųjų priežiūra Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje vyksta kaip ir kiekvieną dieną, situacija stabili. Nuteistieji, galintys konfliktuoti, izoliuoti. Pataisos pareigūnai atlieka kratas, tikrindami, ar nuteistieji neturi draudžiamų daiktų. Kratų metu buvo rasti 4 mobiliojo ryšio telefonai, 10 litrų raugo ir keletas savadarbių duriančių pjaunančių daiktų. Prevencinės priemonės tęsiamos.

Kalėjimų departamento inf.