Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis

Šeštadienio rytą Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis. Šį kartą taip pat pajūryje. Viso šiai dienai yra nustatyti 7 koronavirusu užsikrėtę asmenys, tačiau, net neabejojama, kad užsikrėtusiųjų bus vis daugiau. Ypač, kai į visą šį reikalą daugelis žmonių žiūri, palyginti, gana neatsakingai – sustabdžius ugdymo procesą tėvai su vaikais toliau laiką leidžia didžiuosiuose prekybos centruose.

Apie dar vieną patvirtintą koronaviruso atvejį savo Facebook’o paskyroje pranešė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Koronavirusas – Ir vėlgi deja, bet jau turiu informacijos, kad į KUL atvežtas dar vienas COVID19 virusu užsikrėtęs kretingiškis. Tai jaunas studentas, Kovo 10 d. parskridęs iš Danijos į Lietuvą, o iš Vilniaus jau keliavęs autobusu, tad rizikos faktorių, turint omenyje galimų kontaktų gausą, gana daug… Visuomenės Sveikatos Centras (VSC) neatidėliotinai imsis šios informacijos tikslinimo ir būtinųjų tikrinimų, nenoriu skleisti nereikalingų baimių, bet siūlau visiems itin dėmesingai sekti oficialią informaciją bei medikų nurodymus, baimei ir panikai pasiduoti nevalia, nes tai – trumpiausias kelias į chaosą. Šiuo metu jaunuolis jaučiasi patenkinamai, linkiu jam kuo greičiau pasveikti ir grįžti į pilnavertį gyvenimą, į studijas, neabejoju, kad klaipėdiečiai medikai padarys viską, kas nuo jų priklauso, nes tai – aukščiausios klasės profesionalai. Beje, ir dar 11 mėginių iškeliavę vis dar į Vilnių, šiandien apie pietus bus aiškūs atsakymai ir visais tais atvejais…

Kai tik žinosiu daugiau informacijos, pasidalinsiu su jumis ja neatidėliodamas ir „nebarstydamas“ po trupinėlį, tarsi „medžiodamas jūsų dėmesį“, tačiau esu giliai įsitikinęs – norint įveikti net ir tokį grėsmingą ir itin pavojingą bei klastingą virusą, svarbiausia žinoti visą reikalingą ir be abejo – teisingą informaciją. Likime budrūs, dėmesingi, itin atsargūs ir nuolatos ir visur rūpestingai laikydamiesi (be abejo – skatindami ir visus kitus) asmeninės higienos, švaros ir tvarkos. Tik bendrų pastangų dėka, susitelkę ir atsakingai elgdamiesi įveiksime šį mirtinai pavojingą infekciją. Klaipėda – jau priešakinėse kovos su „COVID – 19“ virusu „fronto linijose“, tuo viskas ir pasakyta.“ – savo pranešime rašė meras.

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien, 11 val., rengia spaudos konferenciją.